600 000 punktów ładowania w Europie własnością marki Grupy Volkswagen

5 stycznia 2024

Dotyczy firmy: Volkswagen,

Spółka Elli należąca do Volkswagen Group Charging oferuje zwolennikom elektromobilności dostęp do ponad 600 tysięcy punktów ładowania w 27 krajach Europy i wciąż powiększa swoją sieć ładowania. Dostawca usług ładowania i energii oraz marka Grupy Volkswagen, systematycznie rozszerza swoją działalność w zakresie usług mobilności i oprócz rozbudowy sieci skupia się na zwiększeniu wygody podczas ładowania. 

– Rozpoczynamy rok z niesamowitą wiadomością: nasza ogólnoeuropejska sieć stacji ładowania liczy już ponad 600 000 punktów. To znaczące osiągnięcie dla Volkswagen Group Charging. Jednak nasze zaangażowanie wykracza poza liczby; chodzi o zapewnienie jak najlepszych doświadczeń związanych z ładowaniem, co pomoże rozwijać elektromobilność i redukować emisję dwutlenku węgla” – mówi Giovanni Palazzo, prezes Elli.

Jedną z kluczowych inicjatyw wpływających na poprawę doświadczeń związanych z ładowaniem jest sieć „Selected Partner Network”, nowo utworzony przez Grupę Volkswagen program mający na celu podniesienie jakości ładowania. „Selected Partner Network” to starannie  wyselekcjonowana grupa partnerów – operatorów punktów ładowania premium, którzy zostali  wybrani zgodnie z surowymi kryteriami jakości.

Sieć obejmuje optymalne miejsca ładowania, wysokowydajną infrastrukturę wraz z udogodnieniami takimi jak kawiarnie, restauracje czy zaplecze sanitarne. Klienci taryfy Elli Drive Highway korzystają również z  niższych cen energii. Obecnie do „Selected Partner Network” należą IONITY Europe, Aral Pulse,  huby ładowania Audi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz Ewiva we Włoszech.

Źródło: inf. pras.