5 października – wielki finał akcji KPMG „No printing Day”

3 października 2012

Dotyczy firmy: KPMG,

Już w najbliższy piątek, tj. 5 października 2012 roku, zgodnie z inicjatywą firmy doradczej KPMG w Polsce, kilkadziesiąt firm i tysiące osób indywidualnych wyłączy swoje drukarki podczas wielkiego finału akcji No printing Day.

Każdego dnia firmy, instytucje oraz osoby prywatne na całym świecie zużywają ogromne ilości papieru. Posługując się urządzeniami biurowymi drukujemy w domach, szkołach i w pracy, niejednokrotnie nie zastanawiając się, czy wszystkie wydruki są niezbędne. Jak wynika z raportu KPMG pt. „Wykorzystanie papieru w przedsiębiorstwach działających w Polsce”, firmy wykorzystują miesięcznie ponad 11 milionów ryz papieru A4, co odpowiada zużyciu ponad 5,5 miliarda kartek. W przeciętnej firmie marnowanych jest ok. 8,2% wszystkich wydruków, co oznacza stratę ok. 50 kartek papieru na pracownika miesięcznie.

Akcja społeczno-ekologiczna No printing Day ma zwrócić uwagę, że każdy poprzez proste codzienne działania może istotnie wpłynąć na otaczającą nas przyrodę. Udział w akcji jest bezpłatny, a dołączyć do niej można za pośrednictwem strony NoPrintingDay.pl (firmy i instytucje) oraz portalu Facebook (osoby indywidualne). No printing Day będzie akcją odbywającą się co roku, w każdy pierwszy piątek października.

Aby zwiększyć wpływ inicjatywy No printing Day na środowisko, organizator akcji, KPMG w Polsce, planuje także posadzić prawdziwe drzewa – będzie ich tym więcej, im więcej osób i firm/instytucji weźmie udział w akcji.

Więcej informacji na stronie NoPrintingDay.pl.

Źródło: Materiały prasowe