4. Carrefour Półmaraton Warszawski

25 sierpnia 2010

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

W ostatni weekend marca w Warszawie odbył się 4 już Carrefour Półmaraton Warszawski, stanowiący finał wiosennej edycji Programu Firma Przyjazna Bieganiu – akcji organizowanej przez Fundację Maraton Warszawski pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tej edycji pobiegła rekordowa liczba 30 przedsiębiorstw.

Celem programy jest zachęcenie pracowników przedsiębiorstw do biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Cieszymy się niezmiernie, że z każdym rokiem rośnie liczba firm, które pomagają pracownikom w utrzymaniu sprawności fizycznej poprzez pomoc w organizowaniu running team’ów – powiedział Paweł Nogal, Koordynator Programu

Wiosenna rywalizacja odbywała się w ramach sztafet oraz w ramach półmaratonu. Pasjonująca walka rozegrała się w sobotę 28 marca, gdzie o miano najlepszej sztafety firmowej walczyło ponad 50 drużyn. Swój sukces z ubiegłorocznego 30. Flora Maratonu Warszawskiego powtórzyła ekipa Antalis Poland – Politechnika Warszawska z czasem 1:25:10. Drugie miejsce przypadło drużynie Lubelski Węgiel Bogdanka (1:29:54). Na trzeciej pozycji uplasowali się tegoroczni debiutanci w Programie firmowym, drużyna SportEvolution z czasem 1:41:48. O podium dosłownie otarła się drużyna Philip Morris Polska One… przybiegli 1 sekundę za SportEvolution.

Niedziela przyniosła rywalizację półmaratończyków. Opierając się na wynikach klasyfikacji drużynowej najlepszymi zespołami firmowymi zostali: HP RUN z czasem 6:50:08. Drugie miejsce zajęli biegacze reprezentujący Warszawskie Metro (7:01:07). Trzecią lokatę w tej nieoficjalnej klasyfikacji zajęli zawodnicy Deloitte Adventure Team z czasem 7:11:23 (tym co wyróżnia klasyfikację drużynową półmaratonu jest konieczność posiadania w składzie zespołu przynajmniej jednej kobiety).

Jednakże Firma Przyjazna Bieganiu to nie tylko rzecz dla aktywnych pracowników. To także pole do rywalizacji między firmami. Każda edycja niesie ze sobą zmagania o miano najaktywniejszego przedsiębiorstwa. W marcowej edycji najaktywniejszymi zostali:

  • kategoria małych firm: Smolarek, Rogala, Caban – Adwokaci i Radcowie Prawni
  • kategoria średnich firm: Passus sp.zo.o.
  • kategoria dużych firm ERA (PTC)

Organizatorzy dziękując wszystkim uczestnikom, już zapraszają do udziału w jesiennej edycji, która rozegra się podczas wrześniowego 31. Maratonu Warszawskiego. Szczegóły już niedługo na stronach Fundacji Maraton Warszawski