2,5 miliona złotych dla dzieci z Ukrainy. PZU podsumowuje wyniki meczu charytatywnego.

28 lipca 2022

Dotyczy firmy: PZU,

W krakowskiej TAURON Arenie odbył się mecz charytatywny „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy”, którego celem było zebranie środków na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie. Podczas wydarzenia zebrano 2,5 miliona złotych. Sponsorem głównym meczu był PZU.

– Bardzo doceniamy zaangażowanie Igi Świątek w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie i jej wyrazy solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji. Jesteśmy dumni z tego, że najlepsza tenisistka, której głównym sponsorem i ubezpieczycielem jest PZU, wykorzystuje swoją światową pozycję i autorytet do realizowania ważnych projektów charytatywnych. Wspieranie Ukrainy jest bardzo istotne także dla całej Grupy PZU, która już od przeszło czterech miesięcy pomaga zarówno pracownikom PZU z Ukrainy, jak również pozostałym obywatelom zaatakowanego sąsiada – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W meczu mikstowym przeciwko sobie zagrali Iga Świątek wraz z Martynem Pawelskim oraz Agnieszka Radwańska z Serhijem Stachowskim. W tym pojedynku zwyciężyli Iga i Martyn. W pokazowym secie singla między dwiema najlepszymi polskimi tenisistkami górą była Agnieszka Radwańska, wygrywając z Igą 6:4. Mecz sędziowała Elina Svitolina – najlepsza ukraińska tenisistka. Gościem specjalnym wydarzenia był ukraiński piłkarz Andrij Szewczenko, który jest ambasadorem United24 – oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy.

– Od początku wybuchu wojny moja motywacja do organizacji tego wydarzenia była wciąż tak samo wysoka. Wiem, że pamięć społeczna jest krótka, dlatego chcieliśmy zrealizować ten pomysł, aby przypomnieć światu, że wojna w Ukrainie się nie skończyła. Mieliśmy na to niecałe cztery miesiące, więc jestem tym bardziej wdzięczna, że to zrobiliśmy. Widząc TAURON Arenę pełną kibiców, którzy tak dobrze się bawili, i patrząc na zaangażowanie zawodników, byłam bardzo wzruszona. Myślę, że wykonaliśmy zadanie wspólnej pomocy przez tenis i pokazaliśmy, jak wielką społeczną siłę ma sport – mówi Iga Świątek, podsumowując event „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”.

Mecz charytatywny „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy” odbył się, aby zwrócić uwagę na trwającą w Ukrainie wojnę. Zebrano 2,5 miliona złotych. Środki, za pośrednictwem trzech organizacji: United 24, Fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska, trafią do dzieci i młodzieży w Ukrainie.

Źródło: inf. pras.