20 000 zł wsparcia dla Fundacji Gajusz – to efekt wirtualnego biegu Provident RUN

14 maja 2020

Dotyczy firmy: Provident Polska,

25 kwietnia, jak co roku, pracownicy Providenta planowali pobiec w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz. Choć pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację Provident RUN w tradycyjnej formie, uczestnicy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Biegacze, w planowanym dniu imprezy sportowej, pobiegli wirtualnie. Wspólnie udało się zebrać 20 000 zł.

Provident RUN to cykliczny projekt, w który co roku chętnie angażują się pracownicy Providenta oraz zaproszeni goście. Całość dochodów z pakietów startowych przekazywana jest na konto łódzkiej Fundacji Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Bieg, odbywający się zazwyczaj w Lesie Łagiewnickim w Łodzi, zawsze był okazją zarówno do wsparcia potrzebujących, jak i promocji zdrowego stylu życia oraz integracji pracowników i ich rodzin.

– W tym roku, ze względu na środki ostrożności związane ze stanem epidemii, byliśmy zmuszeni odwołać Provident RUN w dotychczasowej formie. Zachęcaliśmy jednak naszych pracowników do pokonania dystansu 5,5 km indywidualnie. Efekt przerósł nasze oczekiwania. W wirtualnym Provident RUN wzięło udział blisko 100 osób, w tym również pracownicy International Personal Finance, spółki do której należy Provident. Do biegu dołączyli z różnych rejonów świata, m.in. z Wielkiej Brytanii, Węgier czy Meksyku – podkreśla Karolina Łuczak, Rzeczniczka Prasowa Provident Polska. – Pomimo pandemii wciąż stawiamy na wellbeing. Zależy nam również na tym, by pomimo pracy w domu, nasi ludzie czuli się ze sobą blisko. Wirtualny Provident RUN, jako połączenie dbania o sprawność fizyczną, integrację firmowych biegaczy i wsparcie Fundacji Gajusz to pomysł, który doskonale się sprawdził – dodaje Karolina Łuczak.

Na konto Fundacji Gajusz trafią nie tylko środki z pakietów startowych osób, które pobiegły tego dnia, ale także tych osób, które planowały pobiec w realnym biegu, a mimo odwołania imprezy, nie wycofały swojego wsparcia finansowego dla Fundacji.

– Wsparcie, które otrzymujemy jest dla nas bardzo istotne, tym bardziej, że w tym przypadku nie jest ono jednorazowe. Provident angażuje się w pomoc dla nas od kilku lat, najpierw była to indywidualna inicjatywa pracowników, teraz jest to zaangażowanie firmy. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mogli wszyscy razem stanąć na starcie – mówi Anna Rajska-Rutkowska z Fundacji Gajusz. – Cieszymy się, że Provident RUN odbył się mimo przeciwności. Stan epidemii jest niezwykle trudny także dla naszych podopiecznych i teraz szczególnie potrzebują wsparcia, nie tylko finansowego – dodaje.

Do charytatywnej akcji przyłączyli się pracownicy Providenta, członkowie firmowego klubu biegacza, pracownicy Grupy IPF z zagranicy, członkowie grupy biegowej Łódź Gold Team, miłośnicy nordic-walking, a także osoby z zewnątrz, które zapisały się na bieg w pierwotnej postaci. Po ukończeniu zmagań, biegacze podzieli się swoimi osiągnięciami sportowymi oraz zdjęciami, które zostały opublikowane na wydarzeniu Provident RUN na Facebooku. Administratorzy strony otrzymali ich aż 90. Dla uczestników przygotowano specjalną nakładkę z medalem na zdjęcie profilowe na Facebooku.

źródło: mat.pras.