16. edycja Moto Safety Day

30 lipca 2021

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska, Energa, Grupa LOTOS,

Potrzebę ciągłej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy przejazdach kolejowo-drogowych, partnerstwa na drodze, dbałości o środowisko naturalne w aspekcie zmieniającego się klimatu oraz zrównoważona mobilność to podstawowe założenia 16. edycji Moto Safety Day, który odbędzie się 31 lipca w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce nadal pozostaje niezadowalający. Szybka jazda, stan techniczny pojazdu i drogi, jazda w stanie nietrzeźwym i roztargnienie to główne przyczyny wypadków drogowych.

Partnerami głównymi wydarzenia są: Bank BNP Paribas, Energa z Grupy ORLEN i Grupa LOTOS.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dla uczestników w każdej grupie wiekowej przygotowano atrakcje w ramach edukacji, muzyki, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

W programie m.in. Strefa Programu „Mistrzowie w drodze”, rajdówka Kajetana Kajetanowicza, najnowszy symulator jazdy 9D, pokazy obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, badanie czasu reakcji kierowców, instruktaże montażu fotelików i poprawnego zapinania pasów, tor jazdy dla dzieci, kącik z wieloma atrakcjami, symulacja wypadku – pokaz ratownictwa drogowego, miasteczko kolejowo-drogowe, mini auta elektryczne dla dzieci, samochody elektryczne VW ID.3 oraz VW ID4, motocykle i skutery. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będzie edukował w miasteczku ruchu drogowego, zaś ratownicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto będą szkolić z udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto na uczestników będą czekały eko warsztaty, wakacyjne tatuaże, aromatyczna kawa, lody rzemieślnicze i food trucki. To także doskonała okazja do rozmów z ekspertami, którzy będą do dyspozycji uczestników. O godz. 19.00 odbędzie się koncert bluesowy – Frazier&Nowak.

Więcej informacji na stronach facebook.com/Motosafetyday oraz motosafetyday.pl.

Źródło: Mat. pras.