15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny i ogólnopolska akcja społeczna „Dwie godziny dla rodziny”. TAURON po raz drugi przyłączył się do tej inicjatywy.

15 maja 2015

Dotyczy firmy: Grupa TAURON,

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny i ogólnopolska akcja społeczna „Dwie godziny dla rodziny”. TAURON po raz drugi przyłączył się do tej inicjatywy.

W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego człowieka, dlatego w TAURONIE równie ważni jak pracownicy, są ich najbliżsi. Z tego względu spółki Grupy TAURON przyłączyły się do ogólnopolskiej inicjatywy „Dwie godziny dla rodziny”. Dodatkowe tytułowe dwie godziny czasu wolnego, które zostały zaoszczędzone wskutek skrócenia tego dnia pracy, pracownicy TAURONA poświęcili na wzmacnianie relacji rodzinnych w sposób efektywny, czyli nie na wspólnych zakupach czy oglądaniu telewizji, ale na wartościowej rozmowie.

Tegorocznym tematem przewodnim akcji jest motto „Wspomnienia łączą pokolenia”. W jej ramach organizatorzy zachęcają do przeprowadzenia międzypokoleniowej rozmowy o wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o dziadkach, krewnych, sąsiadach, przyjaciołach. Do sięgnięcia do starych zdjęć i pamiątek oraz poszukania legendy rodziny, którą warto przekazać kolejnemu pokoleniu.

Wielką wartością Grupy TAURON są jej pracownicy. Z tego względu staramy się im stworzyć w Grupie takie warunki, aby czuli się jak najbardziej komfortowo i mogli rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania, a także budować wartościowe relacje – zarówno między sobą, jak i ze swoimi najbliższymi – mówi Katarzyna Rozenfeld, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. – Ubiegłoroczna inicjatywa Fundacji Humanites, przebiegająca pod hasłem „Co pokolenie to marzenie”, spotkała się z dużą sympatią ze strony pracowników, dlatego też w tym roku TAURON powtórnie zdecydował się wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Źródło: informacja prasowa