Podsumowanie pierwszego roku projektu społecznego „Wokół nas” – Provident

5 lutego 2014

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Realizacja 225 projektów na  łączną kwotę ponad 500 tysięcy złotych i bezpośrednia pomoc ponad 25 tysiącom osób w Polsce. Firma Provident podsumowuje pierwszy rok projektu społecznego „Wokół nas”.

„Wokół nas” to inicjatywa z obszaru CSR sygnowana marką Provident. Projekt  wystartował wiosną 2013 roku i jest skierowany do lokalnych społeczności, zwłaszcza tych żyjących w mniejszych miejscowościach. Działania prowadzone są przez pracowników firmy w ramach wolontariatu.

Pierwszy rok zakończony sukcesem

Do projektu mogą przystąpić organizacje pozarządowe, gminy, różnego rodzaju instytucje publiczne, spółdzielnie socjalne oraz kluby sportowe. Celem działań prowadzonych przez firmę jest integracja lokalnej społeczności i budowa kapitału społecznego. Zainteresowanie projektem jest ogromne, o czym świadczy ponad tysiąc zgłoszonych projektów oraz sukces realizacyjny trzech edycji programu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele wyzwań przed nami. Dzięki nawiązaniu relacji z lokalnymi władzami mogliśmy bliżej poznać potrzeby mieszkańców poszczególnych regionów Polski. Zdobyte doświadczenie pomoże nam jeszcze lepiej realizować potrzeby bliskie ludziom. – mówi Adam Czarnecki, koordynator programu „Wokół nas”.

Szykujemy siły na wiosnę

Dzięki „Wokół nas” udało się zrealizować takie przedsięwzięcia jak wyposażenie sali doświadczenia świata w żłobku w Koszalinie, siłownię na świeżym powietrzu w Byczynie czy budowa placu zabaw dla dzieci z osiedla Wygiełzów w Dąbrowie Górniczej. Provident wspierał również działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa drogowego, fundując symulatory zderzeń dla mieszkańców Garwolina oraz Pruszcza Gdańskiego. Przy wsparciu firmy zorganizowano również zawody piłkarskie w Stargardzie Szczecińskim oraz turniej siatkówki w Wysokiem Mazowieckiem. To tylko niektóre z projektów zrealizowanych w 2013 roku. Na nowe zgłoszenia firma Provident czeka od 3 marca do 25 kwietnia 2014 roku. Wtedy to rusza czwarta edycja programu „Wokół nas”.

Źródło: informacja prasowa