100 nowych drzew dla Bielan Skanska zaprasza na wielką akcję sadzenia drzew

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 8 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
2 lipca 2015

Dotyczy firmy: Skanska w Polsce,

W najbliższą sobotę, 4 lipca przy ulicy Rudzkiej w Warszawie Skanska, wspólnie z władzami dzielnicy Bielany i mieszkańcami, rozpocznie nasadzenia 100 nowych drzew. Tego dnia nastąpi również otwarcie domku sprzedaży nowej inwestycji Skanska – Osiedla Mickiewicza. Na wszystkich odwiedzających czekają specjalnie przygotowane strefy relaksu, 20 000 zł rabatu na wybrane mieszkania, a na najmłodszych – atrakcje prowadzone przez animatorów.

W ramach akcji przy ulicy Rudzkiej 9 tuż przy Parku Stawy Kellera Skanska rozpocznie nasadzenia 100 sadzonek grabu pospolitego. Częścią nasadzeń zajmą się ogrodnicy Skanska, natomiast reszta zostanie przekazana w ręce uczestników akcji, którzy będą mogli samodzielnie stworzyć szkółkę młodych roślin.

– Chcemy, aby Bielany były jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy, mimo intensywnego rozwoju, jakie przeżywa ta część stolicy. Dlatego rozmawiając z deweloperami staramy się wspólnie podejmować działania, w ramach których pojawią się nowe, dobre gatunkowo drzewa. Nie chodzi nam tylko o tzw. nasadzenia zastępcze, ale i dodatkowe akcje sadzenia roślinności, dzięki którym na Bielanach będzie żyło się po prostu lepiej – wyjaśnia burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Skanska we współpracy z władzami dzielnicy Bielany planuje wysokiej jakości nasadzenia w łącznej ilości 274 drzew w różnych punktach tej części Warszawy.

– Cieszymy się, że wspólnie z warszawiakami będziemy mogli wypełnić przestrzeń wokół naszej inwestycji nową zielenią. W sobotę rozpoczniemy nasadzenia pierwszych drzew. Kolejne akcje będziemy przeprowadzać jesienią. To doskonały przykład filozofii zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą działamy. Zawsze staramy się ograniczać negatywny wpływ naszych inwestycji na środowisko i rekompensować ewentualne obciążenia z jakimi wiążą się nowe projekty. Chcemy tworzyć przyjazne i zielone przestrzenie do życia. Czasami wystarczy tylko chcieć – mówi Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland. Część drzew, które zostaną posadzone w ramach szkółki zostaną przy ulicy Rudzkiej na stałe, a część może zostać przesadzona w inne rekomendowane miejsca dzielnicy.

W najbliższą sobotę zostanie otwarty domek sprzedaży przy Osiedlu Mickiewicza, pierwszego w Polsce osiedla z certyfikatem jakości BREEAM. Z tej okazji do końca lipca na 2-pokojowe mieszkania w tej inwestycji będzie można uzyskać nawet 20 000 zł rabatu. Dla wszystkich uczestników akcji deweloper zaplanował dodatkowe atrakcje. Na najmłodszych czeka kącik malucha, malowanie buzi, kolorowanki, balony i bańki. Wszystko to pod czujnym okiem animatorów. Dorośli natomiast będą mogli skorzystać ze stref relaksu – strefy FRESH i CHILL, gdzie na wygodnych pufach i leżakach będą mogli napić się koktajlu i odpocząć przy dźwiękach nastrojowej muzyki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.

Źródło: Materiały prasowe