Anetta Jaworska-Rutkowska

Członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu od czerwca 2017. Na co dzień pracuje jako External Communication, CSR, Senior Manager w Jeronimo Martins Dystrybucja Warszawa.

Ekspertka w dziedzinie CSR i szeroko rozumianej komunikacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu branżach pełniąc różnorodne funkcje. Pracowała m in. na UW, w TVP SA, Fundacji Kultury, Polskim Radiu SA, Wytwórni Fonograficznej „Pomaton EMI”, Telewizji Polsat SA, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi czy Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Przez kilka lat była członkiem Rady Programowej Festiwalu Kultury Europejskiej – Kraków 2000, a także pełniła funkcję I Sekretarza ds. kultury, nauki i technologii w Ambasadzie Polskiej w New Delhi w Indiach. Od 2005 roku pracuje dla Jeronimo Martins Polska SA, tworząc podwaliny działu komunikacji i CSR, a także realizując zadania w globalnych strukturach komunikacyjnych koncernu. W ramach swojej funkcji zarządza działaniami w zakresie biznesu odpowiedzialnego firmy. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie muzykologii.

Dwukrotnie wyróżniona nagrodą Ubi Caritas. Odznaczona medalem w kategorii – „Przyjaciel”.   Otrzymała dyplom Honorowy Jury na Festiwalu Mediów w Łodzi. „Człowiek w zagrożeniu” za dokument poświęcony Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej „Barka”.

Jest autorką pierwszego w Polsce opracowania zbioru pieśni folkloru litewskiego pochodzących z terenów północnowschodniej Polski, z okolic Puńska.