Światowe Forum Ekonomiczne

Creating a Shared Future in a Fractured World – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne. 48. coroczne spotkanie, będzie miało miejsce tradycyjnie w Davos w Szwajcarii, tym razem w dniach 23 – 26 stycznia i zgromadzi szefów państw, rządów i organizacji międzynarodowych wraz z liderami biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, przedstawicieli środowiska akademickiego, sztuki i mediów.

Zwołując uczestników pod hasłem „Tworzenie wspólnej przyszłości w pękniętym świecie”, organizatorzy spotkania chcą skupić się na znalezieniu sposobów potwierdzenia międzynarodowej współpracy na rzecz kluczowych wspólnych spraw, jak bezpieczeństwo międzynarodowe, środowisko naturalne i globalna gospodarka. Spotkanie odbywa się w czasie, gdy geostrategiczna konkurencja między państwami jest postrzegana jako wzrastająca.

Obok międzynarodowej współpracy, kolejnym priorytetem spotkania będzie pokonanie podziałów wewnątrz krajów. Często były one spowodowane załamaniem się umowy społecznej w wyniku braku ochrony społeczeństw przed transformacyjnymi skutkami kolejnych wstrząsów, od globalizacji po rozprzestrzenianie się mediów społecznościowych i narodziny czwartej rewolucji przemysłowej. Wydarzenia te spowodowały utratę zaufania do instytucji i zniszczyły relacje między biznesem a społeczeństwem.

Read more