Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Zapraszamy firmy partnerskie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na serię webinarów, w czasie których zajmiemy się tematem wyzwań środowiskowych jakie stoją przed biznesem. Pierwsze spotkanie z serii już 8 marca o godzinie 11.00. Wraz z Bartłomiejem Kozkiem, ekspertem Centrum UNEP/GRID-Warszawa, porozmawiamy o kryzysie klimatycznym i ryzykach (także dla biznesu) związanych ze zmianami klimatu.
Spowodowany przez człowieka wzrost średniej, globalnej temperatury w niczym nie przypomina podkręcenia gałki w domowym termostacie. Zamiast tego oznacza on postępująca destabilizację planetarnego ekosystemu oraz rosnące ryzyka negatywnych sprzężeń zwrotnych, z konsekwencjami których będzie nam jako ludzkości coraz ciężej sobie radzić.
Kryzys klimatyczny to nie tylko topnienie odległych lodowców czy pustynnienie obszarów na innych kontynentach. To również namacalne zmiany na europejskim – w tym polskim – podwórku. Rosnące ryzyko zwiększenia częstotliwości gwałtownych zjawisk pogodowych, suszy rolniczych czy powodzi będzie negatywnie wpływać na jakość naszego życia i wiązać się z realnymi kosztami społecznymi i gospodarczymi.
Kryzys ten jest również szansą – szansą na zmianę wzorców produkcji i konsumpcji tak, by lepiej służyły one ludziom i środowisku. Zrealizowanie tej szansy – szczególnie istotnej w obliczu konieczności odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa – w dużej mierze zależy od zrozumienia przez liderów biznesowych stanu globalnego klimatu, sposobów na jego ustabilizowanie oraz trendów (regulacyjnych, finansowych czy technologicznych) globalnej polityki klimatycznej.
Przed jakimi wyzwaniami i szansami zmiany te będą stawiać operujący w Polsce biznes? W jaki sposób ryzyka klimatyczne wpływać będą na jego działalność oraz otoczenie społeczne? Między innymi o tym będziemy rozmawiać 8 marca w trakcie wspólnego wydarzenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Naszym gościem będzie Bartłomiej Kozek, ekspert Centrum UNEP/GRID-Warszawa, specjalizujący się w kwestiach związanych z kryzysem klimatycznym oraz sposobach na jego rozwiązanie, gospodarką o obiegu zamkniętym oraz budową przyjaznych dla ludzi i środowiska miast. Szczególnie istotne jest dla niego łączenie polityki środowiskowej i społecznej w duchu trwałego, zrównoważonego rozwoju oraz budowa innowacyjnej, zielonej gospodarki. Autor tekstów oraz współautor opracowań, poruszających ww. tematykę, takich jak „Zielony Nowy Ład w Polsce”, „Zielony Nowy Ład społeczny”, materiałów o podatkach ekologicznych oraz wpływie zmian klimatu na zdrowie publiczne w przewodnikach Krytyki Politycznej. Polski korespondent magazynu „Green European Journal”.
Data: 8 marca, godz. 11.00- 12.00
Potrzebujesz szczegółowych informacji?Zadzwoń lub napisz
menedżerka projektów
+48571445085
napisz na email
Dziś o 16:30 na antenie @radiokampus w audycji "Normalnie o tej porze" posłuchacie o biblioterapii i naszej współpracy z #Zaczytani. Opowie Wam o tym Agnieszka Krajnik, koordynator ds. CSR w Providencie. Posłuchajcie! 🙂📚 #TakPomagam
Przed jakimi wyzwaniami i szansami #zmianyklimatu stawiają #biznes? Jak praktycznie zarządzać ryzykiem klimatycznym? O tym porozmawiamy 19 kwietnia z firmami zrzeszonymi w #ProgramPartnerstwaFOB. Naszym gościem będzie @BlowerLuke z @WBCSD: https://odpowiedzialnybiznes.pl/wydarzenia/jak-zarzadzac-ryzykami-klimatycznymi-webinar-fob-i-wbcsd/ #CSRwPL #klimat
Zapraszamy Partnerów Strategicznych #FOB do korzystania z platformy e-learningowej poświęconej tematyce #CSRwPL, #ESG i #zrównoważonyrozwój 💻 Wkrótce kolejne kursy, dotyczące np. #wolontariat, #zarządzanieróżnorodnością, #raportowanieniefinansowe ⤵️ https://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/skorzystaj-z-platformy-e-learningowej-dla-partnerow-forum-odpowiedzialnego-biznesu/
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Korzystając z serwisu lub klikając „Zaakceptuj” akceptujesz naszą Politykę Prywatności dotyczącą przetwarzania danych osobowych i domyślne ustawienia skryptów na stronie.
Ustawienia i Polityka Prywatności
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.
Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie.
W naszej Polityce Prywatności znajdziesz opis tego w jaki sposób zarządzamy danymi osobowymi.
Polityka Prywatności
UWAGA: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.
Analityka Google
Dzięki Analityce Google zbieramy dane na temat lokalizacji urządzenia, odwiedzanych przez ciebie stron i twoim zachowaniu w serwisie.
Facebook Pixel
Facebook Pixel służy do sledzenia ciebie i twojej aktywności na stronie w celu targetowania do ciebie naszych reklam i kampani w portalu Facebook.