lis 27 2013

Konferencja: Górnicza solidarność zawodowa. System pomocy w polskim przemyśle wydobywczym – dobre praktyki

Lokalizacja: Polska,

Katowice

Wstęp wolny

 

Konferencja „Górnicza solidarność zawodowa. System pomocy w polskim przemyśle wydobywczym – dobre praktyki” odbędzie się 27 listopada 2013r. w Katowicach w Głównym Instytucie Górnictwa, pod Patronatem Honorowym Wicepremiera Rządu RP, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz przypatronacie medialnym portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Organizatorami konferencji jest Główny Instytut Górnictwa, który w swojej działalności wielokrotnie  podejmował temat analizy sytuacji rodzin górniczych, szczególnie tych dotkniętych tragicznymi zdarzeniami w kopalniach oraz Fundacja Rodzin Górniczych. działająca w górnictwie węgla kamiennego.

Na przestrzeni wielu lat polskie górnictwo wypracowało wiele form pomocy dla rodzin znajdujących się z różnych względów w trudnych życiowych sytuacjach, szczególnie dotkniętych tragicznymi zdarzeniami na stanowiskach pracy. Osiągnięcia w tym zakresie w poszczególnych gałęziach górnictwa, jakże często o wysokiej efektywności, nie są dotychczas w dostatecznej formie propagowane w skali tego przemysłu, co bez wątpienia negatywnie oddziaływuje na ich znaczenie.

Celem konferencji jest zaprezentowanie funkcjonujących obecnie systemów pomocy środowiskowej, jakie wypracowano w różnych gałęziach przemysłu wydobywczego, tj.: w górnictwie węgla kamiennego, brunatnego, górnictwie miedzi, nafty i gazu, soli oraz minerałów skalnych.

Prezentacja tzw. „dobrych praktyk” w tym niezwykle istotnym obszarze CSR będzie ważnym elementem pokazania praktycznego wymiaru realizowania polityki społecznej odpowiedzialności przez przedsiębiorstwa górnicze. Konferencja, stanowiąc forum wymiany informacji pozwoli także wskazać możliwości rozwoju międzybranżowej współpracy w tym zakresie i pokaże najlepsze doświadczenia wiodących polskich przedsiębiorstw przemysłu wydobywczego, ujęte w referatach i innych materiałach informacyjnych, opracowanych przez zainteresowane Strony.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia i informacje na temat konferencji: Sylwia Jarosławska-Sobór, tel. 32 259 25 54, 500 013 994, email: s.jaroslawska-sobor@gig.eu