maj 22 2015

II Ogólnopolski Dzień Różnorodności, czyli „Wszystko zaczyna się od głowy”

Lokalizacja: Polska,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Czy wiesz, ilu sekund potrzebuje Twój umysł, aby ocenić i zaszufladkować nowopoznaną osobę? I co to znaczy, że uprzedzenia i stereotypy mają samopodtrzymujący charakter? Weź udział w II Ogólnopolskim Dniu Różnorodności, a poznasz odpowiedzi na te pytania i dowiesz się, jaki ma to związek z zarządzaniem.

W analogiczny sposób przyjrzymy się żywej materii – organizmowi, którym jest każda firma, wychodząc z założenia, że wszystko zaczyna się od głowy, a więc kadr zarządzających. Dlatego obok stereotypów istotnym tematem tegorocznej edycji Dnia Różnorodności będzie rola lidera w kształtowaniu sposobu myślenia i funkcjonowania całej organizacji.

Planowana przez nas uroczystość odbędzie się 22 maja w Warszawie i będzie okazją do powitania nowych firm w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności: General Electric Company Polska, Instytutu Lotnictwa, Polpharma i Skanska.

Gościem specjalnym tegorocznego spotkania będzie Manfred J. Wondrak, międzynarodowy ekspert do spraw zarządzania różnorodnością w firmach, który poprowadzi wykład o mechanizmach powstawania nieuświadomionych uprzedzeń. Wydarzenie otworzy prof. UW dr hab. Jacek Męcina – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Do udziału w panelu dyskusyjnym zaprosiliśmy: Konrada Ciesiołkiewicza – Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska, Dorotę Jaślan – trenerkę biznesu, Karolinę Kędziorę – Wiceprezeskę Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Marka Ślibodę – Prezesa Marco oraz Manfreda Wondraka – Dyrektora zarządzającego w factor-D Diversity Consulting GMBh.

Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Ścieszka z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, Agata Spała z Fundacji Polska bez Barier, Agnieszka Sznajder z Fabryki Dobrych Praktyk oraz Marta Kwiecień i Anna Kowalik-Mizgalska z Orange Polska.

Dowiedz się o naszych panelistach/stkach i trenerkach.

Mamy nadzieję, że impulsem do refleksji nad przełamywaniem własnych barier i walką z szablonowym myśleniem będzie samo miejsce spotkania – budynek Starej Drukarni przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Żelaznej. To jedna z tych niezwykłych warszawskich przestrzeni, których wciąż się nie docenia – a szkoda, bo za chłodem i ciężarem betonowej fasady można odkryć ogromny potencjał. Wystarczy jedno niekonwencjonalne spojrzenie.

Aby przekonać się, jakie zastosowanie może mieć takie spojrzenie w biznesie, dołącz do nas już 22 maja. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat społecznego wymiaru różnorodności, weź udział także w imprezie towarzyszącej, Warszawskim Dniu Różnorodności, który odbędzie się następnego dnia. Na oba wydarzenia serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja (www.kartaroznorodnosci.pl).

Rekrutacja na wydarzenie została zakończona.