banner-1200

Już dzisiaj można pobrać plik PDF folderu i zapoznać się z przebiegiem wydarzenia, zaplanować swoje uczestnictwo w 6. Targach CSR. Czytelnicy znajdą w nim opisy 70 wystawców, mapę stoisk, a także przebieg części konferencyjnej – rozkład paneli i eksperckich wystąpień.
Pobierz folder

Prelegenci

witold-orlowski

prof. Witold Orłowski

Profesor nauk ekonomicznych, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, nauczyciel akademicki i publicysta. W latach 90. pracował w Biurze ds. Integracji Europejskiej i Banku Światowym.  Pełnił liczne funkcje publiczne, min. w 2015 roku został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005).

Jest autorem publikacji naukowych oraz artykułów publicystycznych. Specjalizuje się w ekonometrii stosowanej i makroekonomii, problematyce transformacji gospodarczej oraz integracji europejskiej krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Wystąpienie:

  • 11:00-12:30 sala konferencyjna, panel Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Edukacyjna działalność biznesu. Przedmiot obowiązkowy.”
krzysztof-ignaczak

Krzysztof Ignaczak

Polski siatkarz, reprezentant Polski w latach 1998-2014. Trzykrotny olimpijczyk, mistrz Europy z 2009 roku, złoty medalista Ligi Światowej w 2012 roku, sześciokrotny mistrz Polski.

W 2014 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył złoty medal mistrzostw świata.

Za czasów swojej gry w kadrze narodowej uznawany za jednego z najlepszych libero w Polsce i na świecie. Jak sam mówi: grę na pozycji broniącego ma we krwi i dodaje, że gdyby nie był siatkarzem na pewno stałbym między słupkami na piłkarskich boiskach.

Wystąpienia:

  • 11:00-12:30 sala konferencyjna, panel Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Edukacyjna działalność biznesu. Przedmiot obowiązkowy.”
  • 12:45-13:00 Lekcja WF-u z Mistrzem, scena; po Lekcji rozdaje autografy na stoisku Orlenu
marta-zucker

Marta Zucker

Autorka dwóch książek, o sukcesie polskich start-upów na arenie międzynarodowej:

  • „Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej.” PWN, 2016.
  • „Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów.” PWN, 2015.

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także podyplomowych studiów z zakresu prawa i zarządzania oraz marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka uniwersytetu Eötvös Loránd Egyetem w Budapeszcie. Od wielu lat związana z firmą konsultingową KarStanS Sp. z o.o.

Obecnie współpracuje ze środowiskiem start-upów w Dolinie Krzemowej i w Polsce. Mieszka w San Francisco i w Toruniu.

Przez kilka lat samodzielnie podróżowała po Indiach, Nepalu, Azji Południowowschodniej i Nowej Zelandii.

Wystąpienie:

  • 14:15-14:30 scena, wywiad; po nim możliwość bezpośredniej rozmowy przy stoisku FOB i zdobycia książki autorki wraz z jej autografem
katarzyna-balashov

Katarzyna Balashov

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej IKEA Retail w Polsce.

Absolwentka stosunków międzynarodowych w Collegium Civitas oraz Podyplomowego Studium Komunikacji Strategicznej w Firmach w Szkole Głównej Handlowej. W IKEA pracuje od października 2013 r. Wcześniej związana m.in. z Westwing Home & Living oraz agencją United PR.

Wystąpienia:

  • 10:35-10:45 scena, rozmowa z Mirellą Panek-Owsiańską, prezeską FOB
  • 11:00-12:30 sala konferencyjna, panel Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Edukacyjna działalność biznesu. Przedmiot obowiązkowy.”
igor-pielas

Igor Pielas

Przedsiębiorca, założyciel Asante Bamboo Bikes – przedsiębiorstwa społecznego produkującego bambusowe rowery w Polsce i w Ghanie, z misją tworzenia unikalnych, ekologicznych i społecznie odpowiedzialnych produktów, które zmieniają świat na lepsze w myśl idei „Do well and do good”. Wierzy w modele integralnego kreowania zysku finansowego i społecznego. Zaangażowany również w realizację misji społecznej Asante poprzez wspieranie edukacji w Afryce.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Vienna University of Economics and Business (CEMS MIM program), a także czteroletni uczestnik studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny działacz, inicjator i koordynator wielu projektów studenckich, były prezes pierwszego studenckiego przedsiębiorstwa społecznego GoodWill. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich firmach jak P&G, Augeo Ventures, PwC, a najdłużej pracując dla Google w Polsce.

Laureat prestiżowego rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”. Pasjonat przedsiębiorczości społecznej, krajów rozwijających się i rowerów.

Wystąpienie:

  • 15:30-15:45 scena, rozmowa oraz prezentacja bambusowego roweru
jacek-jaskowiak

Jacek Jaśkowiak

Jest Prezydentem Miasta Poznania, aktywnie współpracującym z ruchami miejskimi, działaczem sportowym, byłym przedsiębiorcą. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków. Jest stypendystą GFPS na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech.

Od 2008 roku zabiera głos w sprawach publicznych, między innymi na łamach Gazety Wyborczej i Głosu Wielkopolskiego. Jego aktywność publiczna sprawiła, iż w roku 2010 został kandydatem ruchu miejskiego My-Poznaniacy na urząd prezydenta Poznania.

Wystąpienie:

  • 13:15-13:30 scena, podpisanie Karty Różnorodności, rozmowa z Mirellą Panek-Owsiańską, prezeską FOB
michal-szuldrzynski

Michał Szułdrzyński

I zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”.

W „Rzeczpospolitej” pracuje od 2008 roku, gdzie był zastępcą potem szefem działu krajowego. Wcześniej był redaktorem naczelnym kwartalnika „Nowe Państwo”, współtworzył pismo „Pressje”. Prowadził programy publicystyczne w TVP Info i Polsta News. Pochodzi z Krakowa, ukończył studia filozoficzne na UJ.

Wystąpienie:

  • 11:00-12:30 sala konferencyjna, współprowadzi panel Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Edukacyjna działalność biznesu. Przedmiot obowiązkowy.”
jacqueline-kacprzak

Jacqueline Kacprzak

Radca Ministra w Biurze Ministra Ministerstwa Rozwoju, gdzie zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i współpracą z interesariuszami oraz pełni funkcję Sekretarza Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego Ministra Rozwoju.

Reprezentuje Polskę w Grupie Wysokiego Szczebla ds. CSR przy Komisji Europejskiej oraz Grupie Roboczej ds. Prowadzenia Odpowiedzialnego Biznesu funkcjonującej w ramach Komitetu Inwestycyjnego OECD. Ekspertka w dziedzinie praw człowieka i równości szans.

Członek jury konkursów „Raporty Społeczne” i „Green Frog Award”. Członek Komitetu Nadzorującego tłumaczenie na język polski standardu raportowania niefinansowego GRI G4.

Pracowała wcześniej m.in. w Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Microfinance Center i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Posiada także wieloletnie doświadczenie dziennikarskie (radio i TVP) oraz kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Wystąpienie:

  • 11:00-12:30 sala konferencyjna, panel Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Edukacyjna działalność biznesu. Przedmiot obowiązkowy.”
natalia-szulc

Natalia Szulc

Communications Manager Poland & Baltics w Unilever.

Wcześniej przez 6 lat pracowała w Leroy Merlin Polska, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie komunikacją strategiczną oraz prowadzenie różnorodnych projektów w obszarach komunikacji korporacyjnej, wewnętrznej i employer brandingu.

Absolwentka ekonomii, specjalność publicystyka ekonomiczna i PR na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Doktorantka z zakresu ekonomii behawioralnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Fascynują ją ludzie, ich emocje oraz sposób komunikowania, a także modele biznesowe oparte na innowacjach, społeczne zaangażowanie oraz niestandardowe rozwiązania.

Wystąpienie:

  • 13:00–14:00 sala konferencyjna, panel IKEA „Ekologia w zakupach. Polski konsument – edukować czy czekać na samoistne zmiany? Jak robią to firmy w Polsce?”
krawczykowska-monika

Monika Krawczykowska

Miłośniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia, weganka kochająca zwierzęta. Specjalistka z dziedziny produkcji odzieży w Polsce oraz w Azji.

Doświadczenie jakie zdobyła podczas współpracy z markami produkującymi w Azji było motywacją do wejścia na ścieżkę odpowiedzialnej i etycznej produkcji oraz mody. Tak właśnie powstał pomysł na własną etyczną i odpowiedzialna markę odzieżową „Slogan – ubrania etyczne i wegańskie”, w której Pani Monika jest obecnie głównym projektantem oraz brand managerem.

Wystąpienie:

  • 13:00–14:00 sala konferencyjna, panel IKEA „Ekologia w zakupach. Polski konsument – edukować czy czekać na samoistne zmiany? Jak robią to firmy w Polsce?”
jacek-siwinski

Jacek Siwiński

Dyrektor generalny, VELUX Polska

Doświadczony menadżer, od początku swojej kariery związany z branżą budowlaną. Od 2013 roku zarządza polskim przedstawicielstwem handlowym firmy VELUX. Jest odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie strategii rozwoju spółki, wyznacza kierunki komunikacji i założenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wystąpienie:

  • 14:00–15:30 sala Paryż, panel VELUX „VELUX – zdrowe życie zaczyna się w domu. Co zrobić, aby nasze domy i mieszkania były zdrowe?”
anna-senderska

lek. med. Anna Senderska

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Posiada specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej. Ukończyła dodatkowo podyplomowy kurs dietetyki na SGGW w Warszawie.

Stworzyła m.in. Centrum Leczenia Otyłości przy poradni Medycyny Rodzinnej, gdzie prowadziła także badania kliniczne. Bliska jest jej promocja zdrowego stylu życia. Prowadziła medyczny show TVN „Cofnij Zegar”.

Wystąpienie:

  • 14:00–15:30 sala Paryż, panel VELUX „VELUX – zdrowe życie zaczyna się w domu. Co zrobić, aby nasze domy i mieszkania były zdrowe?”
adam-targowski

Adam Targowski

Manager ds. zrównoważonego rozwoju, Skanska Property Poland

Zespół, którym kieruje, jest odpowiedzialny za wyznaczanie projektom celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, certyfikację budynków biurowych i mieszkaniowych, wsparcie zespołów projektowych w zagadnieniach związanych z Health&Wellbeing, jak również kształtowanie przestrzeni publicznej, zgodnie z ideą placemakingu.

Wystąpienie:

  • 14:00–15:30 sala Paryż, panel VELUX „VELUX – zdrowe życie zaczyna się w domu. Co zrobić, aby nasze domy i mieszkania były zdrowe?”
agnieszka-kaminska

Anna Kamińska

Menadżer ds. komunikacji korporacyjnej i społecznej odpowiedzialności biznesu, VELUX Polska

Jest odpowiedzialna m.in. za komunikację korporacyjną Grupy VELUX w Polsce, współautorka pierwszego polskiego raportu społecznej odpowiedzialności w branży stolarki przygotowanego przez firmę VELUX, inicjatorka polskiego raportu „Barometr Zdrowych domów 2016”, z ramienia firmy koordynuje również współpracę z Fundacjami VELUX.

Wystąpienie:

  • 14:00–15:30 sala Paryż, panel VELUX „VELUX – zdrowe życie zaczyna się w domu. Co zrobić, aby nasze domy i mieszkania były zdrowe?”
boleslaw-rok

Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok

Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Zajmuje się zagadnieniami z pogranicza etyki i odpowiedzialności biznesu, ekonomii współpracy i gospodarki zamkniętego obiegu. Od trzydziestu lat związany z biznesem. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współautor Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Wystąpienie:

  • 14:15–15:15 sala konferencyjna, panel Polpharma „Debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw”
malgorzata-greszta

Małgorzata Greszta

Partner Zarządzający w CSR Consulting, odpowiedzialna za realizację usług doradczych. Wcześniej Menedżer Działu Usług Zrównoważonego Rozwoju SGS Polska. Ekspert w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju – zawodowo związana z tematem od ponad 16 lat.

Realizowała projekty doradcze dla szerokiego grona największych firm w Polsce. Autorka wielu prezentacji i artykułów z zakresu strategii CSR. Inicjatorka licznych inicjatyw edukacyjnych w obszarze CSR na rynku polskim. Współautorka badania i raportu Barometr CSR. Inicjatorka programu „SDGs w praktyce”.

Wystąpienie:

  • 14:15–15:15 sala konferencyjna, panel Polpharma „Debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw”
janina-filek

Prof. dr hab. Janina Filek

Absolwenta UEK i UJ, aktualnie kierownik Zakładu Etyki i Filozofii. Główne obszary zainteresowań: problematyka równości i sprawiedliwości społecznej, etyczne aspekty zarządzania, idea społecznej odpowiedzialności biznesu, a ostatnio także idea społecznej odpowiedzialności uczelni. Od 2002 r. Pełnomocnik Rektora UEK ds. Osób Niepełnosprawnych, a od czerwca 2016 r. Przewodnicząca Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych Studentów Niepełnosprawnych przy KRASP-ie. Od 1.09.20216 r. Prorektor UEK ds. komunikacji i współpracy.

Wystąpienie:

  • 14:15–15:15 sala konferencyjna, panel Polpharma „Debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw”
marcin-musial

Marcin Musiał

Radca Prawny. W Polpharmie od 2003 roku. Obecnie zajmuje się zagadnieniami etyki i compliance w Grupie Polpharma. Jest Liderem Zespołu ds. Ustanowienia Programu Etycznego w Grupie Polpharma. Absolwent Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Były pracownik dydaktyczny Katedry Prawa Gospodarczego SGH. Członek Warszawskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Wystąpienie:

  • 14:15–15:15 sala konferencyjna, panel Polpharma „Debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw”
elzbieta-czarnocka

Elżbieta Czarnocka

Z Polpharmą związana od 2004 roku. Od 2007 roku odpowiada za zakupy nieprodukcyjne w skład, których wchodzą szeroko rozumiane usługi marketingowe: zakupy mediów, ATL, BTL, badania marketingowe; usługi eventowej: MICE & business travel; zakup materiałów i usług promocyjnych oraz usługi ogólnofirmowe i HR. Poza odpowiedzialnością lokalną, odpowiada również za zakupy nieprodukcyjne w Grupie poza Polską, gdzie aktywnie wdraża najlepsze rozwiązania zakupowe i przetargowe wypracowane w Europie. W ramach pracy w Grupie organizuje przetargi na skale międzynarodową dot. zakupów mediów, badań marketingowych czy zakupów danych. W ramach współpracy Grupowej obsługuje również pod kątem zakupów nieprodukcyjnych firmę Herbapol Lublin S.A. Przed Polpharmą pracowała 9 lat w Citibanku w Dziale Public Relations.

Wystąpienie:

  • 14:15–15:15 sala konferencyjna, panel Polpharma „Debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw”
robert-daniluk

dr Robert Daniluk

Dyrektor Departamentu Jakości, Bezpieczeństwa i Zrównoważonego Rozwoju w Lyreco Polska S.A. Odpowiedzialny za rozwój systemów zarządzania w tych obszarach oraz ogólnofirmowych projektów na poziomie krajowym i globalnym. Obecnie odpowiada również za wdrażanie w Polsce globalnej strategii CSR – EKO PRZYSZŁOŚĆ na lata 2012-2017.

Dr nauk ekonomicznych. Wykładowca na uczelniach wyższych, oraz prelegent na konferencjach w zakresie systemów zarządzania oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wystąpienie:

  • 14:15–15:15 sala konferencyjna, panel Polpharma „Debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw”
barbara-tecza

Barbara Tęcza

Kierownik Projektu w Dziale Sponsoringu Społecznego i CSR. W PKN ORLEN pracuje od 14 lat. Jest także członkiem zarządu Fundacji „ORLEN – Dar Serca” oraz pełni funkcję Prezeski Rady Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. W roku 2014 została powołana do Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zawodowo i prywatnie pasjonatka społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
paulina-krajeta

Paulina Krajęta

Młodszy Specjalista, Biuro Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Absolwentka Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej. Ukończyła studia na kierunku „Bezpieczeństwo i Higieny Pracy” Politechniki Krakowskiej, gdzie również uzyskała uprawnienia pedagogiczne. Posiada kwalifikacje Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem, BHP oraz Audytora Wewnętrznego. Realizuje działania w zakresie koordynacji prewencji obszaru bezpieczeństwa pracy spółek Grupy ORLEN.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
anna-kaminska-bialecka

Anna Kamińska-Białecka

Kierownik Projektów Zakupowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończyła studia na kierunkach Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw, Ubezpieczenia i Opodatkowanie Przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakupach jako Kupiec, Kierownik Kategorii oraz lider zespołu zakupowego. Prowadziła projekty zakupowe na szczeblu lokalnym i regionalnym w regionie Europy Centralnej i Wschodniej w branży konsultingowej. Realizuje obecnie działania w zakresie aspektów formalno-proceduralnych, odpowiedzialnego i zrównoważonego łańcucha dostaw oraz koordynacji współpracy w obszarze zakupów spółek Grupy ORLEN.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
wioletta-krasnodebska

Wioletta Krasnodębska

Specjalista ds. Rozwoju Direct Marketingu. Od 10 lat pracuje w PKN ORLEN i zajmuje się rozwojem oferty w Programie VITAY. Uczestniczy w akcjach mających na celu wdrażanie elementów lojalnościowych w projektach prowadzonych przez PKN ORLEN. W ramach Klubu VITAY współpracuje z Fundacją „ORLEN – Dar Serca” przy wdrażaniu mechanizmów CSR do oferty programu.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
katarzyna-krzywicka

Katarzyna Krzywicka

Starszy Specjalista, Zespół Działań Wizerunkowych, Biuro Komunikacji Korporacyjnej, PKN ORLEN S.A. Absolwentka kierunku Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Pracuje w Biurze Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN od 2004 roku. Jest odpowiedzialna za przygotowanie raportów zintegrowanych i innych publikacji korporacyjnych.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
iwona-tandecka

Iwona Tandecka

Płocczanka, absolwentka Małachowianki i filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2008-2015 pełniła funkcję prezesa Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Koordynowała współpracę samorządu i biznesu na rzecz III sektora w Płocku, wdrażała zainicjowane przez założycieli Fundacji projekty społeczne skierowane do mieszkańców Płocka. Od 2015 r. prezes Fundacji „ORLEN-DAR SERCA”. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość współpracy z osobami, które z pasji i dobrego serca niosą pomoc innym.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
olga-formela-t

Olga Formela

Specjalista w Zespole Zarządzania Kompetencjami w obszarze Dyrektora Wykonawczego ds. Kadr PKN ORLEN S.A. Zajmuje się realizacją centralnych programów rozwojowych dedykowanych różnym grupom odbiorczym od kadry niższego szczebla operacyjnego poprzez kadrę menedżerską. Realizowała i koordynowała programy rozwoju talentów oraz działania w zakresie mentoringu (peer mentoringu) oraz coachingu. Opiekuje się programem rozwojowym Wektor, czyli cyklem wykładów tematycznych, inspirujących paneli dyskusyjnych i spotkań z autorytetami.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”
leszek-paprot-t

Leszek Paprot

Absolwent Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Od 1993 r. pracownik PKN ORLEN S.A., aktualnie kierownik Działu Ochrony Środowiska. Ukończył min. studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego i zasobów mineralnych oraz na Uniwersytecie Wrocławskim w zakresie prawa ochrony środowiska. Posiada uprawnienia geologiczne w zakresie ustalania warunków geologiczno-inżynierskich. Współautor kilku publikacji m.in. „Regulacje prawne rekultywacji gruntów i zmiany prawa krajowego w kontekście dyrektyw UE”, „Metodologia prowadzenia remediacji stosowana w PKN ORLEN S.A. przy likwidacji stacji paliw”, „Selekcja, hodowla i aplikacja wyizolowanych mikroorganizmów, jako metoda wspomagania remediacji środowiska gruntowo-wodnego na terenie zakładu produkcyjnego PKN ORLEN S.A. w Płocku”.

Wystąpienie:

  • 9:30–10:30 sala konferencyjna, panel ORLEN „ORLEN. Droga do zrównoważonego rozwoju.”

Zapisz