Uwaga – 8. Targi CSR odbędą się 5-9 października 2020 r. w formule ONLINE Więcej informacji »


Newsletter Targów CSR


Jak aktywnie uczestniczyć w 8. Targach CSR online?

Zwiedzaj stoiska na platformie WebEXPO

Link do platformy EXPO dostępny będzie na stronie targów w dniach 5-9 października 2020.

Oglądaj część konferencyjną online

Relacja z wydarzenia będzie prowadzona jednocześnie na stronie odpowiedzialnybiznes.pl, profilu Facebook, kanale YouTube.

Poznawaj uczestników Targów CSR

Codziennie od 5 do 9 października o stałej godzinie zaprosimy uczestników Targów do sesji networkingowych na platformie REMO; link do platformy zostanie udostępniony bliżej terminu wydarzenia.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na Newsletter Targów CSR

ERGO Hestia

Pozostawić po sobie ślad w otoczeniu, w którym funkcjonujemy, i jednocześnie mieć na nie pozytywny wpływ. To misja, która towarzyszy działaniom ERGO Hestii od lat. Wyzwania klimatyczne, środowiskowe i społeczne, przed którymi dziś stoimy, traktujemy jako szansę na ich rozwiązanie. Nie jako zbiór problemów czy przeszkód w prowadzeniu biznesu. Podczas 8. Targów CSR chcemy Wam pokazać, jak wykorzystujemy te szanse i jak realizujemy strategię zrównoważonego rozwoju. Jednym z najważniejszych fundamentów i motorem naszych działań jest Siła Wspólnoty. Współdziałanie, motywowane wspólnymi wartościami i celami, jest dla nas podstawą.

Wspólnota jest motywem przewodnim Raportu Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestii „Troska | Siła Wspólnoty” za lata 2018-2019. W tej publikacji zawarliśmy większość wprowadzonych przez nas działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu. Od firmowych pasiek na dachu naszego budynku, po żmudne zliczanie emisji CO2 i poszukiwaniu sposobów do jej redukcji. O raporcie, naszych projektach, realizacji Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 oraz udziale w lokalnych, krajowych i światowych inicjatywach, dowiecie się więcej na naszym stoisku.

Odpowiedzialny biznes może się rozprzestrzeniać właśnie wtedy, kiedy obiera tu wspólny kierunek. Dlatego warto szukać przestrzeni do współdziałania. – Zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i zewnętrznym – na przykład podczas panelu z naszymi ekspertami. Powiemy również, jak firma może dążyć do neutralności klimatycznej, przedyskutujemy istotę dialogu i partnerstwa, a także poszukamy łącznika wiedzy biznesowej z troską o środowisko. Nie zabraknie rozmów o technologii, która ma coraz większy wpływ na rozwój ekologiczny firm. Dołączcie do nas w środę 7 października – „Partnerzy zeroemisyjności” 10:30-11:20.

Zapraszamy też do wspólnych rozmów podczas sesji networkingowej. Będziemy obecni na platformie REMO każdego dnia targów. Codziennie zaprosimy innych gości, by porozmawiać o odpowiedzialnym biznesie, programach i projektach prośrodowiskowych, roli robotów, relacjach ubezpieczeń ze środowiskiem i oczywiście… o zrównoważonym rozwoju. Przysiądźcie się do stolika i przekonajcie się, że ubezpieczenia to nie tylko polisy i odszkodowania. Zapraszamy!

Planowane działania na stoisku

Na stoisku ERGO Hestii odwiedzający będą mieli okazję:

  • poznać strategię zrównoważonego rozwoju ERGO Hestii – wicelidera i najlepszego ubezpieczyciela w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm,
  • dowiedzieć się, jak osiągamy cele środowiskowe i społeczne, dzięki Sile Wspólnoty i współpracy opartej na spójnych wartościach,
  • zapoznać się z działaniami ERGO Hestii na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu,
  • poznać projekty i działania, podejmowane zgodne z Agendą na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030,
  • porozmawiać z ekspertami ERGO Hestii.

Planowane działania przy Gorącym Stoliku

Zapraszamy też do wspólnych rozmów podczas sesji networkingowej. Będziemy obecni na platformie REMO każdego dnia targów. Codziennie zaprosimy innych gości, by porozmawiać o odpowiedzialnym biznesie, programach i projektach prośrodowiskowych, roli robotów, relacjach ubezpieczeń ze środowiskiem i oczywiście… o zrównoważonym rozwoju. Przysiądźcie się do stolika i przekonajcie się, że ubezpieczenia to nie tylko polisy i odszkodowania. Zapraszamy!

Harmonogram

Poniedziałek (5 października) (Nie)codzienne środowisko
Wtorek (6 października)

Pszczoły a ubezpieczenia (polisy zrównoważonego rozwoju)

Środa (7 października) Zielony transport (ubezpieczenia a środowisko)
Czwartek (8 października)

Roboty teraźniejszości (eko-technologie)

Piątek (9 października) (Nieoczywiste) eko-partnerstwa

Linki i multimedia

  1. Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestii: Troska | Siła Wspólnoty: https://www.ergohestia.pl/troska-sila-wspolnoty/
  2. Zrównoważony Rozwój w ERGO Hestii: https://www.ergohestia.pl/zrownowazony-rozwoj/
  3. https://pl-pl.facebook.com/ERGOHestia/
  4. Fundacja Artystyczna Podróż Hestii: https://artystycznapodrozhestii.pl/
  5. Fundacja Integralia: https://www.integralia.pl/