SDGs

21.05.2018

O społecznej odpowiedzialności biznesu w Gdańsku

21 maja w Gdańsku odbyła się regionalna premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Grupa ERGO Hestia była partnerem i gospodarzem wydarzenia zorganizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
14.05.2018

Mapa drogowa do maksymalizacji wpływu biznesu na realizację SDGs

Światowa Rada Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development - WBCSD) opracowała zbiór wytycznych, które zapewniają uporządkowane ramy i podejście, które może wesprzeć firmy w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w poszczególnych sektorach.
25.04.2018

Business inspired cooperation at the 7th CSR Marketplace in Poland

The broadly understood cooperation between business and its social environment was the leading theme of...
20.04.2018

Konsultacje dokumentu ” Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018″

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - koordynator wdrażania w Polsce Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju -  prowadzi konsultacje społeczne dokumentu "Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018". Opinie do można zgłaszać do dnia 27 kwietnia poprzez formularz dostępny na stronie Ministerstwa.
30.03.2018

Atrakcje Targów CSR

12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym spotkają się przedstawiciele biznesu, środowiska pozarządowego czy akademickiego. Targi CSR to jednak miejsce otwarte dla wszystkich, ponieważ wszyscy, jako konsumenci, odbiorcy usług czy po prostu, osoby na które wpływają działania biznesu jesteśmy jego interesariuszami. Zarówno Forum Odpowiedzialnego Biznesu jak i wystawcy i zaproszeni goście specjalni przygotowali liczne działania, wśród których, każdy odwiedzający Targi, powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.
28.03.2018

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt wiele wiosennej energii oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, życzy Zarząd i Zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
27.03.2018

O biznesie społecznie odpowiedzialnym w Gazecie Wyborczej

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej opublikowano wywiad z Marzeną Strzelczak, dyrektorką generalną i członkinią zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowa dotyczy podstaw społecznej odpowiedzialności biznesu - od definicji Komisji Europejskiej, przez normę ISO 26000 po realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. 
22.03.2018

Odpowiedzialność biznesu za wodę

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby uświadomić problemy w dostępie do wody pitnej, które dotykają ponad miliarda ludzi na świecie. Z tej okazji przypominamy publikację “Woda jako temat CSR w mediach w 2016 roku” przygotowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów.
14.03.2018

Biznes we współpracy z uczelniami

Jednym z najważniejszych wyzwań nowoczesnej gospodarki jest tworzenie partnerstw i podejmowanie współpracy międzysektorowej. Jej przykładem jest współdziałanie biznesu z uczelniami, przybierające różne formy, dostosowane do potrzeb i możliwości obu stron.
09.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz środowiska naturalnego

Uwzględnianie potrzeb środowiska naturalnego jest nieodzownym elementem zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej organizacji traktuje je jako pełnoprawnego, a nawet najważniejszego interesariusza, czyli element otoczenia biznesu, który zarówno wpływa na kształt tego biznesu jak i podlega jego oddziaływaniu. W skutecznej odpowiedzi na stojące przed światem wyzwania środowiskowe pomocna jest współpraca  zarówno między firmami, jak i różnymi sektorami.
08.03.2018

Karta Różnorodności o kobietach, nie tylko w Dzień Kobiet

W tym roku działania Karty Różnorodności realizowane będą pod hasłem i z motywem przewodnim „1918 -2018 Od praw wyborczych do równych szans”, a dotyczyć będą wyrównywania szans wszystkich grup narażonych na dyskryminację w miejscu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet. Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, przypominamy dlaczego postanowiliśmy zająć się tym tematem. 
02.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz INNOWACJI

Przed Polską i światem plan osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwania te mogą być zrealizowane wspólnym wysiłkiem ludzi, państw, organizacji, biznesu. Wymagają szukania nowych rozwiązań i innowacyjnych sposobów działania.
22.02.2018

Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030 – na UW rusza cykl wykładów

22 lutego 2018 r. o godz. 16.00 Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) inauguruje cykl wykładów pt. „Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska, zrównoważony rozwój w teorii i praktyce”. Tegoroczny cykl nosi tytuł„Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030”.
19.02.2018

CSR w 2018 roku? Poznaj działania Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma przyjemność zaprezentować plany działań na 2018 rok. Wśród kluczowych tegorocznych inicjatyw są: Targi CSR, raport ukazujący zaangażowanie biznesu w okresie dwudziestolecia międzywojennego, a także konferencja z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych.
13.02.2018

#SustainHack – hakuj dla zrównoważonego rozwoju

orum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z platformą ChallengeRocket.com zaprasza do udziału w pierwszym #SustainHack, czyli konkursie Idea Challenge, którego celem jest znalezienie rozwiązań dla postawionych przez z zakresu zrównoważonego rozwoju Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju .