SDGs

2017
24.11.2017

12. Cel Zrównoważonego Rozwoju na Black Friday

Od paru lat w Polsce istnieje nowa tradycja listopadowych wyprzedaży, tak zwany „Black Friday”.  Moda...
24.11.2017

Narzędzie dla organizacji, które chcą stać się liderem w realizacji SDGs

United Nations Global Compact wydał „The Blueprint for Business Leadership on the SDGs”, zestaw zasad i podpowiedzi dla biznesu, dzięki którym można stać się liderem w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Publikacja ma na celu zainspirowanie wszystkich przedsiębiorstw - niezależnie od wielkości, sektora czy obszaru geograficznego - do podjęcia działań wspierających osiągnięcie SDGs.
20.11.2017

Tydzień Edukacji Globalnej 2017 #CeleZrownowazonegoRozwoju

W 2017 roku odbędzie się 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada. Wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, mogą włączyć się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, happeningów, pokazów filmów i koncertów.
15.11.2017

KPMG opublikowało wyniki badania nad raportowaniem CSR

KPMG, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikował wyniki badania poświęconego raportowaniu (corporate responsibility reporting). W tym roku specjaliści z KPMG zbadali działania z zakresu raportowania CSR i równoważonego rozwoju, wśród 4 900 firm z 49 krajów i regionów.
02.11.2017

Rola łańcucha dostaw dla zrównoważonego rozwoju – [VIDEO]

Zachęcamy do obejrzenia filmu informującego o projekcie SMART, którego elementem była zorganizowana 27 października konferencja „Sustainability in Supply Chains”. W prezentacji prof. Beate Sjafjell z Uniwersytetu w Oslo opowiada o roli łańcucha dostaw dla zrównoważonego rozwoju. Na przykładzie celów zrównoważonego rozwoju pokazuje też, że ekonomia powinna zapewniać dobre warunki życia, które z kolei nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu. 
25.10.2017

Odpowiedzialnybiznes.pl z nową platformą wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Forum Odpowiedzialnego Biznesu uruchomiło stronę poświęconą wiedzy i bieżącym informacjom na temat Agendy 2030 i zawartym w niej Celom Zrównoważonego Rozwoju. Inauguracja platformy miała miejsce 24 października, w Międzynarodowy Dzień ONZ.
25.10.2017

Obejrzyj relację z Dnia ONZ

W dniu 24 października obchodzony jest na świecie Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tym razem Rodzina ONZ w Polsce zaprosiła do współpracy przy organizacji konferencji z okazji rocznicy powołania ONZ Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie było transmitowane na żywo poprzez stronę Forum Odpowiedzialnego na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, podczas którego nastąpiła premiera E-booka poświęconego hackatonom CSR,  Forum Odpowiedzialnego Biznesu otrzymało statuetkę programu UNEP/GRID Partnerstwo "Razem dla środowiska".
24.10.2017

Premiera e-booka „Hackathony CSR” podczas UN Day 2017

Pierwszy w Polsce e-book poświęcony hackathonom w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju został oficjalnie zaprezentowany 24 października 2017 roku podczas UN Day 2017 pt. Healthy planet, healthy people."Hackathony CSR" to publikacja autorstwa ChallengeRocket.com, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.10.2017

Healthy planet, healthy people – Dzień ONZ w Polsce po raz pierwszy z FOB

24 października przypada Dzień ONZ. Tego dnia w 1945 roku weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych i począwszy od 1948 roku na całym świecie, a w tym roku także w Polsce, obchodzone jest święto Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji przedstawiciele Rodziny ONZ w Polsce, administracji i biznesu spotkają się w Warsaw Trade Tower w Warszawie na konferencji pod hasłem „Healthy planet, healthy people”. Organizatorami wydarzenia są Rodzina ONZ w Polsce i Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
12.10.2017

Grupa Polpharma promuje CSR wśród swoich Dostawców

Okolo 120 Dostawców Grupy Polpharma wzięło udział w Konferencji zorganizowanej w ramach wdrażania strategii zrównoważonego łańcucha dostaw. Od 2015 roku Polpharma, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wdraża Kodeks Postępowania Dostawców Grupy Polpharma i oczekuje od swoich Partnerów biznesowych spełniania dodatkowych wymogów dotyczących przestrzegania praw człowieka, praktyk pracowniczych czy ochrony środowiska.
12.10.2017

Konferencja „Sustainability in Supply Chains”

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, University of Oslo, CICERO Center for International Climate Research i FAFO, we współpracy z Polskim Ministerstwem Rozwoju oraz przy wsparciu Ambasady Szwecji oraz Ambasady Królestwa Holandii w Polsce mają zaszczyt zaprosić do udziału wmiędzynarodowej konferencji na temat zrównoważonych łańcuchów dostaw pt. „Sustainability in Supply Chains”, realizowanej w ramach projektuSustainable Market Actors for Responsible Trade, finansowanego ze środków programu Horizon 2020.
13.09.2017

25 września – #ACT4SDGs

Z okazji drugiej rocznicy ogłoszenia Agendy 2030, zawierającej 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), 25 września UN SDG Action Campaign, World We Want, Global Call to Action Against Poverty (GCAP) i Action for Sustainable Development zapraszają do włączenia się w działania globalnej kampanii uświadamiającej na temat SDGs.
04.09.2017

„Pierwsze kroki z SDG na uczelniach” – przewodnik SDSN

Australijski oddział Sustainable Development Solutions Network (SDSN) we współpracy z Australasian Campuses Towards Sustainability (ACTS), głównym biurem SDSN i Australijskimi oraz Nowozelandzkimi uniwersytetami opublikował przewodnik poświęcony wdrażaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju na wyższych uczelniach. "Getting started with the SDGs in universities" został stworzony, aby pomóc uniwersytetom, instytucjom szkolnictwa wyższego i akademickim zwiększyć zaangażowanie i przyspieszyć efekty ich wkładu w realizację Celów zrównoważonego rozwoju (SDG).
08.08.2017

Artykuły FOB w Logistycznych Markach

Na początku sierpnia ukazało się nowe wydanie publikacji "Logistyczne Marki" - informator o rynku firm – dostawców usług logistycznych i wyposażenia magazynów w Polsce. Tegoroczne wydanie zostało poświęcone tematowi odpowiedzialności społecznej i znalazły się w nim między innymi artykuły pochodzące z publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Wspólna Odpowiedzialność. Rola strategii".
10.07.2017

#KnowYourGoals – promocja SDGs wśród młodych ludzi

Trwa kampania #KnowYourGoals zapoczątkowana przez UN Sustainable Development Solutions Network – Youth Initiative (SDSN Youth). Celem akcji jest zmobilizowanie lokalnych społeczności, szczególnie ludzi młodych, do zaangażowania się w działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju i przyczynić się do podniesienia świadomości w tym temacie.