SDGs

22.02.2018

Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030 – na UW rusza cykl wykładów

22 lutego 2018 r. o godz. 16.00 Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) inauguruje cykl wykładów pt. „Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska, zrównoważony rozwój w teorii i praktyce”. Tegoroczny cykl nosi tytuł„Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030”.
19.02.2018

CSR w 2018 roku? Poznaj działania Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma przyjemność zaprezentować plany działań na 2018 rok. Wśród kluczowych tegorocznych inicjatyw są: Targi CSR, raport ukazujący zaangażowanie biznesu w okresie dwudziestolecia międzywojennego, a także konferencja z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych.
13.02.2018

#SustainHack – hakuj dla zrównoważonego rozwoju

orum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z platformą ChallengeRocket.com zaprasza do udziału w pierwszym #SustainHack, czyli konkursie Idea Challenge, którego celem jest znalezienie rozwiązań dla postawionych przez z zakresu zrównoważonego rozwoju Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju .
07.02.2018

[Infografika] CSRowiec, czyli kto?

W związku z rozwojem społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Partnerami z Programu Partnerstwa rozpoczęło w ubiegłym roku dyskusję nt. zwodu CSRowca. Pierwszym efektem tych rozmów jest infografika, z obrazową charakterystyką osoby zajmującej się społeczną odpowiedzialnością w organizacji (Corporate Social Responsibility).
06.02.2018

Raport globalnych szans dla zrównoważonego biznesu

DNV GL, United Nations Global Compact i organizacja Sustainia opublikowały, już po raz 4., Global Opportunity Report, w którym pokazują szanse dla rozwoju zrównoważonego biznesu, wynikające z największych światowych wyzwań. W poprzednich raportach autorzy skupiali się na pięciu największych zagrożeniach na świecie, które mogą być źródłem szans dla biznesu, w tym roku przyjęte zostało jednak inne podejście i opracowując wyniki skupiono się na Celach Zrównoważonego Rozwoju, które, na chwilę obecną, mają najmniejszą szansę na realizację do 2030 r.
23.01.2018

Turystyka a Cele Zrównoważonego Rozwoju

Światowa Organizacja Turystyczna (World Tourism Organization), wydała nową publikację poświęconą turystyce w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju.
09.01.2018

Mapa dobrych praktyk wspierających realizację SDGs

W oparciu o działania CSR zgłoszone do ubiegłorocznej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” (za rok 2016) Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało Infografikę– Mapę DOBRYCH PRAKTYK WSPIERAJĄCYCH REALIZACJĘ CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Mapa Zawiera 17 SDGs, którym przyporządkowanych zostało 37 praktyk firm-partnerów FOB, które zakwalifikowane zostały do poprzedniej edycji raportu wraz z celem, którego realizację wspierają.
08.01.2018

Zagraj i poznaj Cele Zrównoważonego Rozwoju

Centrum Informacyjne ONZ dla Europy Zachodniej (United Nations Regional information Centre for Western Europe - UNRIC) wspólnie z artystką Yacine Ait Kaci (YAK) stworzyło grę planszową poświęconą Celom Zrównoważonego Rozwoju pt. "Go, Goals!". Gra, z założenia skierowana do młodszych odbiorców, dostępna jest za darmo - do pobrania, z możliwością tłumaczenia i dalszej, bezpłatnej, niekomercyjnej dystrybucji.