Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Program Partnerstwa
Autorzy: dr Robert Sroka, Marcin Grzybek,
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
W dniach 25–27 września 2015 roku w Nowym Jorku podczas Szczytu Zrównoważonego Rozwoju zostały przyjęte nowe Cele Zrównoważonego Rozwoju dla świata (Sustainable Development Goals). Cele są bardzo ambitne i nie można przejść obok nich obojętnie, gdyż dotyczą fundamentalnych zagadnień takich jak zapewnienie pokoju na świecie czy zdecydowana walka z biedą.
Jak przekonuje Ban Ki-moon, Sekretarz Generalny ONZ, „Ta Agenda dotyczy wszystkich ludów, nikogo nie pomijając. Jest planem działań na rzecz eliminacji ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie, nieodwracalnie i raz na zawsze. Dąży do zapewnienia pokoju i dobrobytu oraz do powstania partnerstw, a sedno Agendy stanowią ludzie i nasza planeta. Zintegrowane, powiązane ze sobą i niepodzielne siedemnaście Celów Zrównoważonego Rozwoju to cele dla wszystkich ludów. Obrazują one skalę, powszechność i ludzkie ambicje wyrażone w nowej Agendzie”.
Na drodze konsultacji zostało wyznaczonych 17 głównych celów podzielonych na 169 bardziej szczegółowych zadań. Nad celami pracowała Otwarta Grupa Robocza ds. Celów Zrównoważonego Rozwoju, która została powołana podczas Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro w 2012 roku. W skład Grupy weszło 30 przedstawicieli pięciu regionów ONZ. W wyznaczanie celów i zadań włączeni zostali również przedstawiciele biznesu.
Cele Zrównoważonego Rozwoju będą realizowane przez kolejne piętnaście lat, począwszy od 1 stycznia 2016 roku. Ich osiągnięcie nie jest możliwe bez zaangażowania biznesu.
Analiza tematyczna „Cele Zrównoważonego Rozwoju – plan działań dla ludzi i planety” (pdf)
Poznaj inne analizy tematyczne Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Pliki do pobrania:
Analiza Tematyczna „Cele Zrównoważonego Rozwoju – plan działań dla ludzi i planety”
O naszej analizie nt. #aktywizmkorporacyjny przeczytacie dziś w @ForbesPolska 📰 👉 https://www.forbes.pl/opinie/firmy-zaangazowane-spolecznie-nowy-wymiar-csr/1s92q9n #CSRwPL #ESG #zrównoważonyrozwój #biznes #corporateactivism #społeczeństwo #środowisko #rynekpracy #pracodawcy #strajklimatyczny #aktywizm #MeToo #BlackLivesMatter
How can an inclusive #DueDiligence process be achieved? Join us on March 10 to find out & discuss: ✅How downstream companies can engage with their upstream #SupplyChain ✅How policymakers can create an enabling environment for impact at local level ➡️https://bit.ly/3rrOePW
PRZYGOTUJ SIĘ, NAWET (JEŚLI) NIE WIESZ NA CO ☝️ O tym, co #biznes ma wspólnego z aktywizmem przeczytacie w naszej najnowszej analizie tematycznej ✌️ ▶️ http://bit.ly/AktywizmKorporacyjny #CSRwPL #aktywizmkorporacyjny #zrównoważonyrozwój #ESG #CEOs #społeczeństwo #socialmedia
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Korzystając z serwisu lub klikając „Zaakceptuj” akceptujesz naszą Politykę Prywatności dotyczącą przetwarzania danych osobowych i domyślne ustawienia skryptów na stronie.
Ustawienia i Polityka Prywatności
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.
Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie.
W naszej Polityce Prywatności znajdziesz opis tego w jaki sposób zarządzamy danymi osobowymi.
Polityka Prywatności
UWAGA: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.
Analityka Google
Dzięki Analityce Google zbieramy dane na temat lokalizacji urządzenia, odwiedzanych przez ciebie stron i twoim zachowaniu w serwisie.
Facebook Pixel
Facebook Pixel służy do sledzenia ciebie i twojej aktywności na stronie w celu targetowania do ciebie naszych reklam i kampani w portalu Facebook.