Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Program Partnerstwa
Nowe dane – opublikowane przez Frank Bold w punkcie zwrotnym dla sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju w Europie – wskazują na pewne, choć niewystarczające, postępy w ujawnianiu przez przedsiębiorstwa informacji dotyczących klimatu i środowiska.
Tylko niewielka część przedsiębiorstw – około 30% – dostarcza wystarczająco szczegółowych informacji na temat swojej polityki i ryzyk klimatycznych, które pozwalają zrozumieć ich rozwój, pozycję, wyniki i wpływ na środowisko.
Podobnie jak w przypadku sprawozdawczości finansowej, poprawa raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju jest niezbędna do lepszego radzenia sobie z pułapkami i wykorzystywania szans w szybko zmieniającym się świecie. Skoncentrowanie się na publikowaniu istotnych i znaczących informacji ma kluczowe znaczenie dla tworzenia wysokiej jakości, przydatnych do podejmowania decyzji, raportów zarówno dla firm, jak i inwestorów. Informacje publikowane przez przedsiębiorstwa w obszarze istniejących dla nich ryzyk i wywieranych skutków związanych ze zmianami klimatycznymi i szerszymi zagadnieniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju są głównym narzędziem dla inwestorów, banków i uczestników rynku finansowego, pozwalającym zrozumieć działania i strategie przedsiębiorstw, w które inwestują.
Przepisy dotyczące ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju w Europie zostaną zmienione w 2021 r. w ramach gruntownego przeglądu regulacji rynku finansowego. Co ważne, plany te obejmują wprowadzenie standardów raportowania. Jest to punkt zwrotny dla europejskich decydentów politycznych, którzy mają wyjątkową okazję do zajęcia się lukami zidentyfikowanymi w badaniu i zapewnienia bardzo potrzebnych wytycznych oraz poczucia pewności dla przedsiębiorstw działających w kluczowych sektorach.
Do najważniejszych wyników nowych badań dot. raportowania informacji na temat klimatu i środowiska naturalnego w ponad 300 przedsiębiorstwach z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej (w tym 73 z Polski), opublikowanych przez Frank Bold (pozarządową organizację prawniczą działająca w interesie publicznym i koordynującą działania Alliance for Corporate Transparency), należą:
Polityki, plany i ryzyka klimatyczne
Cele
Grupa Zadaniowa ds. Ujawniania Informacji Finansowych Związanych z Klimatem (TCFD) i sektor finansowy
Emisje i obroty
Kwestie środowiskowe
Pozytywne zmiany
Różnice regionalne
W przypadku polskich przedsiębiorstw:
Jak przekonują eksperci/ki Frank Bold, potrzebne są jaśniejsze obowiązki i standardy, aby wyjaśnić, jakie są oczekiwania wobec przedsiębiorstw z różnych sektorów w zakresie informacji, które powinny być przez nie ujawniane i w jaki sposób powinny te obowiązki wdrażać. Jednocześnie pozwoli to na wyrównanie warunków konkurencji między przedsiębiorstwami i da szansę przygotowania na przyszłość.
Pobierz raport >>
Źródło: frankbold.pl
PRZYGOTUJ SIĘ, NAWET (JEŚLI) NIE WIESZ NA CO ☝️ O tym, co #biznes ma wspólnego z aktywizmem przeczytacie w naszej najnowszej analizie tematycznej ✌️ ▶️ http://bit.ly/AktywizmKorporacyjny #CSRwPL #aktywizmkorporacyjny #zrównoważonyrozwój #ESG #CEOs #społeczeństwo #socialmedia
Jak wspieramy agroprzedsiębiorczość w #Nestlé i dlaczego nasze działania są tak istotne? Obejrzyj wideo i przekonaj się sam/a! https://tinyurl.com/rolnictworegeneracyjne #Nestle #ZeroNet
Ostatnie dni naboru artykułów do #Pióraodpowiedzialności ✒️ Zgłoszenia najlepszych tekstów o #CSRwPL & #zrównoważonyrozwój należy dokonać przez formularz online do 28 lutego! 🔗 https://bit.ly/3kaP0P2 #media #gazety #czasopisma #portale
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Korzystając z serwisu lub klikając „Zaakceptuj” akceptujesz naszą Politykę Prywatności dotyczącą przetwarzania danych osobowych i domyślne ustawienia skryptów na stronie.
Ustawienia i Polityka Prywatności
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.
Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie.
W naszej Polityce Prywatności znajdziesz opis tego w jaki sposób zarządzamy danymi osobowymi.
Polityka Prywatności
UWAGA: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.
Analityka Google
Dzięki Analityce Google zbieramy dane na temat lokalizacji urządzenia, odwiedzanych przez ciebie stron i twoim zachowaniu w serwisie.
Facebook Pixel
Facebook Pixel służy do sledzenia ciebie i twojej aktywności na stronie w celu targetowania do ciebie naszych reklam i kampani w portalu Facebook.