Multimedia (127 materiałów)

Wszystkie obszary

CSR 2.0 – zaproszenie od Wayne’a Vissera

Multimedia

11 października 2012 w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja „CSR 2.0 KOMUNIKACJA, EDUKACJA, TECHNOLOGIA” organizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gościem specjalnym konferencji będzie Wayne Visser — dyrektor CSR International.

oglądaj

Promowanie różnorodności w miejscu pracy

Multimedia

W piątek 20 lipca na budynku przy ul. Przybyszewskiego 20/24 namalowano graffiti promujące ideę różnorodności w polskich firmach. Wydarzenie powstało z inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a koncepcję artystyczną opracował Dariusz Paczkowski, działacz społeczny, twórca street art i graffiti zaangażowanego społecznie związany z grupą Trzecia Fala. .

oglądaj

Biznes i nauka – perspektywy na przyszłość

Multimedia

26 czerwca 2012 r. odbyła się debata pt. „Biznes i nauka – perspektywy na przyszłość” zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem debaty była dyskusja nad tym, jakie perspektywy zawodowe mają polscy absolwenci, czy ich kompetencje są spójne z oczekiwaniami biznesu oraz jaka jest jakość szkolnictwa wyższego. Debatę zorganizowano w ramach cyklu „Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie”.

oglądaj

Focus on Partner: Unilever

Multimedia

W ramach cyklu Focus on Partner, w którym przedstawiamy społecznie odpowiedzialne działania firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu, swoje CSR-owe działania prezentuje Unilever.

oglądaj

Po co nam Euro 2012? Odpowiedzialne Mistrzostwa

Multimedia

25 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu zorganizowało debatę pt. „Po co nam Euro 2012? Odpowiedzialne Mistrzostwa” z cyklu Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie. Głównym celem spotkania było wywołanie dyskursu na temat społecznych, ekonomicznych i środowiskowych skutków Mistrzostw Piłki Nożnej.

 

oglądaj

Targi CSR 2012

Multimedia

29 marca 2012 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyły się Targi CSR zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Blisko 70 firm i organizacji zaprezentowało swoje działania na rzecz pracowników, konsumentów, społeczeństwa oraz środowiska naturalnego.

oglądaj

Inauguracja Karty Różnorodności w Polsce

Multimedia

14 lutego 2012 roku podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie zorganizowanej przez Biuro Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu została uroczyście zainaugurowana Karta Różnorodności w Polsce. Dokument został podpisany przez przedstawicieli i przedstawicielki 14 firm — inicjatorów Karty w Polsce.

oglądaj

Pierwsze w Polsce spotkanie z Muhammadem Yunusem, Noblistą, twórcą systemu mikrokredytów

Multimedia

31 stycznia w Warszawie odbyło się pierwsze w Polsce spotkanie z Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla (2006 rok), twórcą systemu mikrokredytów i koncepcji przedsiębiorstwa społecznego. Spotkanie zorganizowało Wydawnictwo ConCorda, Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Program Narodów zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) Biuro Projektowe oraz Magazyn ThinkTank. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem spotkania.

oglądaj

Zrównoważony design i architektura

Multimedia

1 lutego 2012 r. w warszawskiej klubokawiarni Resort odbyła się debata pt. „Zrównoważony design i architektura” zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas spotkania zaproszeni goście zastanawiali się nad tym jak zrównoważony design wpływa na społeczeństwo i środowisko, jaka jest rola designera, jakie innowacje czekają tę branżę oraz czy zrównoważona architektura ma szansę stać się obowiązującym standardem.

oglądaj