Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

Spotlight on corporate transparency: Insights from GLOBE 2014

W marcu 2014 roku odbyło się w Vancouver spotkanie GLOBE 2014, skupiające ponad 1800 delegatów z 45 krajów świata. Badanie przygotowane wspólnie przez firmę doradczą KPMG oraz Global Reporting Initiative prezentuje wyniki zarówno wniosków z samej konferencji, jaki i ankiet, które były prowadzone po niej.

Badanie ankietowe dotyczące postrzegania przez klientów zaangażowania agencji na polu CSR

Posiadanie strategii CSR przez agencję jest ważne przy wyborze partnera dla ponad połowy klientów, jednak decydującą kwestią pozostają kompetencje i doświadczenie zespołu – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród firm współpracujących z agencjami przez Fabrykę Komunikacji Społecznej[1]. Dla niemal 45% liczy się także nastawienie na etykę w działaniach marketingowych.

Badanie Putting All Our Minds to Work: An Assessment

Aż 44 proc. firm na świecie w ostatnich czterech latach zdecydowało się na wprowadzenie wewnętrznych polityk i praktyk wspomagających rozwój zawodowy kobiet. Jak jednak wynika z badania „Putting All Our Minds to Work: An Assessment” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte oraz organizację Business and Industry Advisory Committee (BIAC), jednocześnie w prawie jednej czwartej firm w tym samym czasie, kobiety zajmujące stanowiska kierownicze, zrezygnowały z pracy. Jak się okazuje awansowi kobiet sprzyjają przede wszystkim wewnętrzne regulacje, a także rosnąca świadomość ich zalet menedżerskich i przywódczych w kierownictwie firmy.

Infografika: Podsumowanie konkursu Raporty Społeczne 2007 – 2013

W corocznym konkursie Raporty Społeczne przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Infografika zawiera podsumowanie konkursów realizowanych w latach 2007 – 2013.

Raport „Growing a Circular Economy: Ending the Throwaway Society”

Brytyjski Komitet Audytu Środowiskowego opublikował raport pt.: „Rozwój Gospodarki Cyrkularnej: Kres Społeczeństwa Wyrzucającego” (oryg. Growing a Circular Economy: Ending the Throwaway Society), w którym wzywa do: obniżenia podatków dla firm, które serwisują lub powtórnie używają materiałów i dóbr; wprowadzenia systemów obowiązkowej segregacji odpadów w miastach; wydłużenia okresów gwarancji na dobra konsumpcyjne; wprowadzenia zakazu wywozu odpadów żywieniowych na wysypiska; zwiększenia wydatków na agencje promujące transformację na rzecz gospodarki cyrkularnej.

Przewodnik „A Guide for Anti-Corruption Risk Assessment”

Przewodnik przygotowany przez Global Compact prezentuje w skondensowanej formie szereg zagadnień związanych z zarządzaniem ryzykiem w przedsiębiorstwie. Publikacja prezentuje cały proces począwszy od określenia czynników ryzyka, przez określenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia, na metodach przeciwdziałania kończąc.

Mapa wpływu zmian klimatu na cywilizację ludzką

Temat wpływu człowieka na klimat został szeroko omówiony, zarówno w literaturze naukowej jak i w dyskursie publicznym. Obecnie, zapewne za sprawą coraz częstszych anomalii pogodowych, zauważamy drugą stronę medalu – wpływ zmian klimatu na człowieka. Mapę, prezentującą to wielopłaszczyznowe zjawisko przygotowało brytyjskie Met Office.

Raport „What are „future cities”? Origins, meanings and uses.”

Jakie skojarzenia przychodzą nam na myśl o sformułowaniu „miasta przyszłości”? Czy szybciej użyjemy sformułowania „inteligentne miasto”, czy też „zrównoważone miasto”? Jakie są światowe trendy w tym względzie? Na te pytania odpowiada raport „What are „future cities”? Origins, meanings and uses.”, wprowadzając do rozmowy o zagadnieniach miejskich nowe elementy – językowy i kulturowy.

Raport „Pathways to deep decarbonization”

Sieć dla Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Solutions Network, SDSN) w ramach Projektu Ścieżek Głębokiej Dekarbonizacji (ang. The Deep Decarbonization Pathways Project, DDPP) stworzyła 12 ścieżek rozwoju od współczesnej gospodarki do gospodarki niskoemisyjnej. SDSN prowadzone jest, co warto odnotować przez Jeffreya Sachsa – doradcę „Solidarności” i Polskiego rządu w okresie przemian ustrojowych.

E-book Spam. Historia. Szkodliwość. Zabezpieczenia.

Początek SPAMu wydaje się być niewinny – Einar Stefferud, amerykański naukowiec wysłał, poprzez sieć APARNET około 1000 zaproszeń na swoje urodziny. Jednak bardzo szybko zjawisko to przerodziło się w problem dotykający wszystkich użytkowników Internetu. Historia SPAMu, a także sytuacja obecna i regulacje prawne w tym zakresie zostały opisane w publikacji „Spam. Historia. Szkodliwość. Zabezpieczenia.” przygotowanej przez Fundację FORCE.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny