Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

Land Degradation Neutrality – Issue Brief for Business

Degradacja gleb ma kluczowe znaczenie dla biznesu. Może bowiem znacząco podnieść koszty funkcjonowania, ograniczyć dostęp do zasobów. Ma także wpływ na społeczności i ekosystemy.

Raport z debaty „Perspektywa rynków energii, a unia energetyczna”

Jak Europejska Unia Energetyczna wpłynie na Polskę? Jakie zmiany wymusi i czy będą one prowadzić we właściwym kierunku? A te i szereg innych pytań dyskutowali przedstawiciele firm energetycznych i administracji centralnej w czasie debaty zorganizowanej przez tygodnik Polityka.

„Rozwój odpowiedzialnych praktyk biznesowych w zakresie gruntów, budownictwa, użytkowania nieruchomości i inwestycji”

UN Global Compact i RICS zaapelowały do firm i organizacji z sektora budownictwa i nieruchomości o przyjęcie na siebie wiodącej roli w globalnych działaniach na rzecz bardziej odpowiedzialnej i zrównoważonej praktyki biznesowej.

Europejska Unia Energetyczna Kompromis dla Rozwoju i Dobrej Energii

W lutym 2015 r. Komisja Europejska zaprezentowała projekt strategii Europejskiej Unii Energetycznej którego celem jest podniesienie poziomu europejskiego bezpieczeństwa energetycznego.

Zarządzanie wiekiem skierowane na osoby 50+ Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorców i nie tylko

Poradnik dotyczy zarządzania wiekiem, czyli konkretnego aspektu zarządzania pracownikami, który wykorzystuje ich zróżnicowanie wiekowe. Takie działanie dotyczy pracowników w różnym wieku, ale bardzo często obejmuje osoby 50+ z uwagi na ich trudną sytuację na rynku pracy. Z większości przedstawionych w poradniku praktyk zarządzania wiekiem mogą korzystać nie tylko pracownicy 50+, lecz także wszyscy zatrudnieni – bez względu na wiek, jest więc on uniwersalnym narzędziem skierowanym do pracodawców.

„Zrównoważone zamówienia publiczne. Możliwości, bariery, strategie”

Polskie zamówienia publiczne wciąż w niewielkim stopniu uwzględniają kryteria społeczne i środowiskowe. W 2012 r. zielone zamówienia wyniosły jedynie 12%, a społeczne – niecałe 3% ogólnej wartości zamówień publicznych, mimo zakładanych celów na poziomie odpowiednio 20% i 10%. Skąd ta różnica? Próba odpowiedzi w raporcie przygotowanym przez Beatę Faracik (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu) i Joannę Szymonek (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Milestones).

Raport „Zdrowie i Produktywność w Zrównoważonych Budynkach”

Dlaczego firmy powinny mierzyć wpływ budynków na zdrowie i produktywność swoich pracowników? W jaki sposób można przeprowadzić takie badania?

Sustainia100 2015

To czwarta edycja publikacji, która pokazuje 100 najbardziej innowacyjnych i zarazem najciekawszych rozwiązań tworzących bardziej zrównoważony świat.

2015 Cone Communications/Ebiquity Global CSR Study

Najnowsze badanie Cone Communications/Ebiquity Global CSR Study pokazuje rosnący poziom zrozumienia, świadomości oraz udzielanego wsparcia konsumentów w krajach rozwiniętych dla społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednocześnie rosną oczekiwania wobec firm, aby wychodziły poza dotychczasowe ramy korporacyjnego CSR i stawały się partnerami zmiany społecznej.

“Sustainability and Reporting Trends in 2025: Preparing for the Future”

Global Reporting Initiative (GRI) opublikowało pierwszy raport w ramach projektu badawczego „Reporting 2025”. W publikacji znajdziemy analizę nadchodzących trendów w zakresie sprawozdawczości danych związanych m.in. z kwestiami zrównoważonego rozwoju.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny