Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

Seizing the Global Opportunity: Partnerships for Better Growth and a Better Climate

Raport zatytułowany: „Wykorzystując globalną szansę: partnerstwa na rzecz lepszego wzrostu i lepszego klimatu” (ang.: Seizing the Global Opportunity: Partnerships for Better Growth and a Better Climate), pokazuje jak współczesne trendy ekonomiczne – jak np. spadające ceny zielonej energii, ciągła fluktuacja cen ropy – tworzą momentum dla rozwoju gospodarek niskoemisyjnych.

Analiza „Social Finance at Scale: Creating Value for Investors”

Analiza przygotowana przez amerykańską instytucję finansową BNY Mellon wskazuje potencjał społecznie odpowiedzialnych inwestycji.

Raport “US Sustainable, Responsible and Impact Investing Trends 2014”

Publikacja prezentuje rozwój obszaru zaangażowanych społecznie inwestycji (SRI) w Stanach Zjednoczonych. Między 2012 a 2014 rokiem wzrosły one z 3,74 miliardów USD do 6,57 miliardów.

Raport „Driving Revenue Growth Through Sustainable Products and Services”

Według najnowszego raportu organizacji The Conference Board, przychody z koszyka produktów określanych przez korporacje mianem „zrównoważonych” wzrosły o 91 proc. między 2010 a 2013 r. Dla firm nowtowanych w amerykańskim indeksie S&P Global 100, które wyróżniają w swoim portfolio produktów te zrównoważone – wartość przychodu płynąca z ich sprzedaży rosła 6 razy szybciej niż pozostałych.

Land Degradation Neutrality – Issue Brief for Business

Degradacja gleb ma kluczowe znaczenie dla biznesu. Może bowiem znacząco podnieść koszty funkcjonowania, ograniczyć dostęp do zasobów. Ma także wpływ na społeczności i ekosystemy.

Raport z debaty „Perspektywa rynków energii, a unia energetyczna”

Jak Europejska Unia Energetyczna wpłynie na Polskę? Jakie zmiany wymusi i czy będą one prowadzić we właściwym kierunku? A te i szereg innych pytań dyskutowali przedstawiciele firm energetycznych i administracji centralnej w czasie debaty zorganizowanej przez tygodnik Polityka.

„Rozwój odpowiedzialnych praktyk biznesowych w zakresie gruntów, budownictwa, użytkowania nieruchomości i inwestycji”

UN Global Compact i RICS zaapelowały do firm i organizacji z sektora budownictwa i nieruchomości o przyjęcie na siebie wiodącej roli w globalnych działaniach na rzecz bardziej odpowiedzialnej i zrównoważonej praktyki biznesowej.

Europejska Unia Energetyczna Kompromis dla Rozwoju i Dobrej Energii

W lutym 2015 r. Komisja Europejska zaprezentowała projekt strategii Europejskiej Unii Energetycznej którego celem jest podniesienie poziomu europejskiego bezpieczeństwa energetycznego.

Zarządzanie wiekiem skierowane na osoby 50+ Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorców i nie tylko

Poradnik dotyczy zarządzania wiekiem, czyli konkretnego aspektu zarządzania pracownikami, który wykorzystuje ich zróżnicowanie wiekowe. Takie działanie dotyczy pracowników w różnym wieku, ale bardzo często obejmuje osoby 50+ z uwagi na ich trudną sytuację na rynku pracy. Z większości przedstawionych w poradniku praktyk zarządzania wiekiem mogą korzystać nie tylko pracownicy 50+, lecz także wszyscy zatrudnieni – bez względu na wiek, jest więc on uniwersalnym narzędziem skierowanym do pracodawców.

„Zrównoważone zamówienia publiczne. Możliwości, bariery, strategie”

Polskie zamówienia publiczne wciąż w niewielkim stopniu uwzględniają kryteria społeczne i środowiskowe. W 2012 r. zielone zamówienia wyniosły jedynie 12%, a społeczne – niecałe 3% ogólnej wartości zamówień publicznych, mimo zakładanych celów na poziomie odpowiednio 20% i 10%. Skąd ta różnica? Próba odpowiedzi w raporcie przygotowanym przez Beatę Faracik (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu) i Joannę Szymonek (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Milestones).

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny