Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

Raport: „Społeczna odpowiedzialność biznesu w polskich realiach. Teoria a praktyka”

Raport „Społeczna odpowiedzialność biznesu w polskich realiach. Teoria i praktyka” stanowi efekt trwającego półtora roku…

Komunikacja a wolontariat

Wolontariat pracowniczy jest jedną z najchętniej podejmowanych form aktywności społecznej. Firmy wykorzystują go do zaangażowania…

Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn z wykształceniem zasadniczym zawodowym

Raport dotyczący aktywności ekonomicznej i wynagrodzeń kobiet i mężczyzn z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Publikacja opisuje rynek pracy w kontekście poziomu wykształcenia, wieku, sektora i formy zatrudnienia, oraz analizuje przyczyny dysproporcji w zarobkach kobiet i mężczyzn z wykształceniem zawodowym oraz bierności zawodowej kobiet.

Building Effective Women’s Economic Empowerment Strategies

Building Effective Women’s Economic Empowerment Strategies to przygotowane przez International Center for Research on Women i BSR opracowanie poświęcone wzmacnianiu pozycji kobiet w różnych sektorach biznesu. Oparto je o wywiady przeprowadzone z przedstawicielami korporacji ponadnarodowych zaangażowanych w polepszanie ekonomicznej pozycji kobiet w czterech branżach – IT, ochronie zdrowia, usługach finansowych i produkcji dóbr konsumenckich.

Dlaczego firmy powinny dbać o równowagę w życiu swoich pracowników?

Równowaga między życiem prywatnym i zawodowym jest najczęściej wskazywanym przez pracowników wskaźnikiem sukcesu zawodowego. Jej…

Rola Równowagi: strategiczne podejście do work-life balance

Analiza Tematyczna FOB to zbiór eksperckich komentarzy i przydatnych narzędzi uzupełnionych o dobre praktyki z polskich firm – Sygnatariuszy Karty Różnorodności, które mogą stanowić inspiracje i cenne wskazówki we wprowadzaniu rozwiązań z zakresu pielęgnowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Znajduje się w niej także infografika, przedstawiająca najciekawsze wyniki badań dotyczących work-life balance.

Inforgafika: Jak dbać o środowisko? 5 sposobów na życie z myślą o naturze.

W Stanach Zjednoczonych drukuje się 63 miliony gazet każdego dnia. Aż 44 miliony, czyli 69%…

Climate change: a risk to the global middle class

“Climate change: a risk to the global middle class” – is UBS first report measuring the impact of climate change and its effects on the global middle class. Estimated at around one billion people worldwide, and with substantial assets and political influence, the middle class is key to social order and economic growth. Given the group’s size, spending power and dynamism, the erosion of middle-class wealth through climate change threatens both economic and sociopolitical stability. At the same time, the middle class also represents the greatest opportunity for change.

Odpowiedzialność się opłaca, czyli CSR w MŚP

Chyba nikt nie stąpa twardziej po ziemi niż właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Czym mniejsza jest firma, tym więcej wysiłku wkładane jest w codzienne utrzymanie przedsiębiorstwa, znalezienie środków zarówno na przysłowiowy comiesięczny ZUS, jak i na rozwój oraz inwestycje. Wydawać by się mogło, że próby przekonywania przedsiębiorców do CSR wywołają w najlepszym razie obojętność. W najgorszym – lekceważenie i prośby o „niezawracanie głowy”.

Biznes, który zmienia świat – 15 lat partnerstwa na rzecz CSR w Polsce

Z okazji jubileuszu “15 lat partnerstwa na rzecz CSR w Polsce” Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydało publikację podsumowującą rozwój CSR. Wydawnictwo “Biznes, który zmienia świat” prezentuje to, co udało się osiągnąć w ostatnich 15 latach w obszarze odpowiedzialnego biznesu, koalicje i alianse, które to umożliwiły, a także trendy CSR, które przewidują eksperci tej koncepcji. Album pozwala krytycznie spojrzeć na biznesowy krajobraz minionych lat. Pokazując pozytywny wpływ CSR, przypomina jednocześnie bariery i kryzysy jego rozwoju.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny