Publikacje

Wybrany obszar tematyczny: Ład organizacyjny

Zobacz wszystkie publikacje

„Zarządzanie z ludzką twarzą. Personalizm jako narzędzie rozwoju firm, organizacji i instytucji publicznych” 

Zarządzanie z ludzką twarzą. Personalizm jako narzędzie rozwoju firm, organizacji i instytucji publicznych” to nowa publikacja, która próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania o właściwe modele zarządzania i przywództwa w czasach niepewności i powszechnie zauważalnego kryzysu zaufania. Eksperci z różnych środowisk – biznesu, NGO, nauki – przekonują w niej, że taką odpowiedzią może być filozofia personalizmu, w centrum której znajduje się godność człowieka. Jeden z artykułów przygotowała także starsza menedżerka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Agnieszka Siarkiewicz.

MAPA dobrych praktyk Celów Zrównoważonego Rozwoju [interaktywna infografika]

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało przegląd dobrych praktyk dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju. Infografika zawiera przykłady działań…

10 Actions for Business in 2019

Corporate Citizenship przygotował publikację „10 Actions for Business”, czyli zestawienie – zdaniem organizacji – najważniejszych…

„Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe”

Aby ułatwić współpracę biznesu z organizacjami pozarządowymi eksperci podatkowi i prawni Deloitte, partner Forum Odpowiedzialnego…

Women in the Workplace 2018

McKinsey & Company i LeanIn.Org wydały nową edycję „Women in the Workplace ” (Kobiety w…

Nordic Insights

W najnowszym raporcie Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC) „Nordic Insights – trendy, które kształtują przyszłość biznesu”…

Guidance for Applying Enterprise Risk Management (ERM) to Environmental, Social and Governance (ESG)-related Risks

W odpowiedzi na rosnące potrzeby firm World Business Council For Sustainable Development (WBCSD) opublikowała przewodnik, który ma być wsparciem w zarządzaniu ryzykiem korporacyjnym (ERM) w obszarze środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG).

How to Report on the SDGs: What Good Looks Like and Why It Matters

40% największych firm na świecie nawiązuje w swoich raportach do Celów Zrównoważonego Rozwoju. Brak jest jednak jasnych zasad i standardów, na których mogłyby się oprzeć. Wiele firm ma wątpliwości, w jaki sposób raportować włączanie się w realizację Celów, od czego należy zacząć i na czym polega w praktyce ten proces.

17 wyzwań dla Polski – 17 odpowiedzi. Co firmy w Polsce mogą zrobić dla realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju?

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosiło 17 ekspertów z różnych dziedzin do publikacji przedstawiającej największe wyzwania, jakie stoją przed Polską na drodze do skutecznej realizacji założeń Agendy 2030. Publikacja pokazuje także rolę sektora prywatnego, który poprzez prowadzenie społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych działań może przyczynić się do wzmocnienia tego procesu.

Zarządzanie wiekiem i starzejące się społeczeństwo jako szanse dla biznesu

Jak wynika z przeprowadzonego wśród sygnatariuszy Karty Różnorodności badania, najbardziej popularnymi działaniami z zakresu zarządzania różnorodnością w organizacjach w Polsce są aktywności skierowane do kobiet, osób z niepełnosprawnościami i  osób starszych (55+). Wciąż jednak stosunkowo niewiele jest ciekawych działań poświęconych budowaniu dobrej współpracy poprzez zarządzanie różnymi generacjami w organizacjach.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny