Wszystkie materiały (347 materiałów)

Wszystkie obszary

„Analiza ESG spółek w Polsce” – Czy spółki giełdowe ujawniają dane pozafinansowe?

„Analiza ESG spółek w Polsce” – Czy spółki giełdowe ujawniają dane pozafinansowe?

Publikacje i badania CSRStowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES, Accreo Taxand

72,9% spółek giełdowych nie publikuje żadnych informacji w obszarze zarządzania środowiskiem, a 77% emitentów nie informuje rynku na temat odpowiedzialności społecznej. Natomiast bardzo wysoki poziom raportowania można zaobserwować w obszarze ładu korporacyjnego, gdzie aż 98,8% polskich spółek giełdowych publikuje informacje – wynika z projektu „Analiza ESG spółek w Polsce” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES oraz Accreo Taxand.

czytaj więcej

Studenci cenią odpowiedzialnych pracodawców – badanie

Publikacje i badania CSRTNS Polska

Ekologia jest ważna w codziennym życiu – tak twierdzi zdecydowana większość polskich studentów. Młodzi ludzie oczekują także odpowiedzialności społecznej i ekologicznej od firm, ceniąc te atrybuty ewentualnych pracodawców wyżej niż międzynarodowe środowisko pracy czy wysoką pozycję firmy na rynku. W oparciu o wyniki najnowszego badania opinii polskich studentów nie ulega wątpliwości, że odpowiedzialne działania i odpowiedzialny wizerunek stanowić mogą o przewadze konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej
Czy polskie spółki ujawniają dane ESG?

Czy polskie spółki ujawniają dane ESG?

Publikacje i badania CSR

90% spółek giełdowych w Polsce ujawnia przynajmniej cząstkowe dane z obszaru ładu korporacyjnego. Zdecydowana większość z nich nie docenia wagi ujawniania danych w obszarze miejsca pracy czy relacji społecznych. Takie pierwsze wnioski wypływają z „Analizy ESG spółek w Polsce” – projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES oraz Accreo Taxand.

czytaj więcej

Innowacje i CSR w MŚP – raport

Publikacje i badania CSRARI S.A.

Polskie przedsiębiorstwa postępują zgodnie z zasadami CSR, choć prawie dwie trzecie z nich nie zna znaczenia tego terminu. Trochę lepiej jest w obszarze innowacji. Alarmujące jest natomiast to, że aż 29 procent badanych przedsiębiorstw nie posiada strategii rozwoju – wynika z najnowszego raportu Agencji Rozwoju Innowacji S.A.

czytaj więcej
Screening CentrumCSR.PL

Screening CentrumCSR.PL

Publikacje i badania CSRMarcin Krzemień, Grzegorz Piskalski

75% największych polskich firm na swoich stronach internetowych posiada sekcje dedykowane ekologicznym i społecznym aspektom swojej działalności. Jednak większość publikowanych informacji jest ogólnikowych i wybiórczych – wynika z badania przeprowadzonego przez fundację CentrumCSR.PL i DNV.

czytaj więcej
Jak zyskać na odpowiedzialności? CSR w strategiach spółek giełdowych. Przewodnik dla CEO i executives

Jak zyskać na odpowiedzialności? CSR w strategiach spółek giełdowych. Przewodnik dla CEO i executives

Publikacje i badania CSRLiliana Anam, CSRinfo, Ewa Szul-Skjoeldkrona, CSRinfo, Ewa Zamościńska, CSRinfo

Publikacja „Jak zyskać na odpowiedzialności? CSR w strategiach spółek giełdowych. Przewodnik dla CEO i executives” przygotowana przez CSRinfo jest praktycznym przewodnikiem dla biznesu, zawierającym praktyczne wskazówki jak zbudować strategię CSR w spółce giełdowej, wraz z wypracowanymi standardami oraz korzyściami jakie przynosi zarządzanie firmą w sposób społecznie odpowiedzialny.

czytaj więcej