Publikacje

Wybrany obszar tematyczny: Zrównoważone miasta

Zobacz wszystkie publikacje

Global Opportunity Report 2015

Zmiany klimatu, braki w zaopatrzeniu w wodę pitną czy też niekontrolowany rozrost miast – to nie tylko jedne z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi współczesny świat. Znalezienie skutecznej odpowiedzi na nie może jednak szybko zostać skomercjalizowane, stając się podstawą skutecznych modeli biznesowych.

EEB Laboratory Poland – Collaborative action towards achieving improved energy security for Poland

Stworzenie platformy współpracy publiczno-prywatnej, przygotowanie materiałów edukacyjnych czy dzielenie się praktykami. To tylko kilka z pośród 20 działań, które znalazły się w raporcie „EEB Laboratory Poland – Collaborative action towards achieving improved energy security for Poland”. Raport jest rezultatem trwającego 3 dni Energy Efficiency in Buildings Laboratory (EEB Lab) zorganizowanego w Warszawie w czerwcu.

Raport „What are „future cities”? Origins, meanings and uses.”

Jakie skojarzenia przychodzą nam na myśl o sformułowaniu „miasta przyszłości”? Czy szybciej użyjemy sformułowania „inteligentne miasto”, czy też „zrównoważone miasto”? Jakie są światowe trendy w tym względzie? Na te pytania odpowiada raport „What are „future cities”? Origins, meanings and uses.”, wprowadzając do rozmowy o zagadnieniach miejskich nowe elementy – językowy i kulturowy.

Raport o Ekonomicznych stratach i społecznych kosztach niekontrolowanej urbanizacji w Polsce

Publikacja została wydana przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Prezentuje skutki złego zarządzania przestrzenią, braku planowania przestrzennego.

Zmiany klimatu: wnioski dla przemysłu budowlanego

Przemysł budowlany jest kluczem to ograniczenia zmian klimatu. Tak wynika z publikacji przygotowanej na podstawie najnowszego raportu IPCC, który ukazał się na początku tego roku.

Co ma biznes do zrównoważonego rozwoju miast? Kilka słów o raporcie Światowej Rady Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju

W drugim tygodniu kwietnia światło dzienne ujrzał najnowszy raport Światowej Rady Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD, World Business Council for Sustainable Development). Jest on podsumowaniem prowadzonego od 2010 roku projektu zatytułowanego „The Urban Infrastructure Initiative” (UII), który jest ukierunkowany na współpracę biznesu z przedstawicielami miast z całego świata. Projekt wpisuje się bezpośrednio w realizację Wizji 2050 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój metropolii Silesia

Publikacja „Zrównoważony rozwój metropolii Silesia” pod redakcją Dariusza Szweda i Beaty Maciejewskiej to kolejny efekt współpracy Fundacji Przestrzenie Dialogu i Fundacji im. Friedricha Eberta na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny