Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

Praca przymusowa. Poradnik: jak ją rozpoznać i jej przeciwdziałać

Poradnik zawiera narzędzia, które mają pomóc firmom w przeciwdziałaniu wystąpieniu zjawiska pracy przymusowej oraz w zmniejszeniu ryzyka skorzystania z pracy przymusowej w swojej działalności.

Measuring Stakeholder Capitalism: Towards Common Metrics and Consistent Reporting of Sustainable Value Creation

W raporcie International Business Council przedstawiono wnioski z półrocznego otwartego procesu konsultacji, których celem było zdefiniowanie wspólnych wskaźników dot. zrównoważonego rozwoju w oparciu o koncepcję kapitalizmu interesariuszy.

Menedżerowie CSR 2020

Wyniki badania “Menedżerowie CSR” pokazują coraz silniejszą integrację wartości CSR z biznesową działalnością firmy – z tym wnioskiem zgadza się niemal 80 proc. respondentów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało najnowszą edycję badania, przeprowadzonego wśród osób odpowiedzialnych w firmach w Polsce za CSR i zrównoważony rozwój. Premiera wyników miała miejsce podczas 8. Targów CSR. 

Global Biodiversity Outlook 5

Raport Global Biodiversity Outlook 5 (GBO-5), opublikowany przez Konwencję ONZ o różnorodności biologicznej (CBD), zawiera globalne podsumowanie postępów w osiąganiu celów różnorodności biologicznej, tzw celów Aichi, ustalonych w 2010 r. Opiera się na szeregu wskaźników, badaniach i ocenach (w szczególności na Globalnej ocenie w zakresie różnorodności biologicznej i usług ekosystemowych IPBES ), a także na raportach krajowych dotyczących postępów wdrażania konwencji.

WWF Living Planet Report 2020

Globalna populacja ssaków, ptaków, płazów, gadów i ryb zmniejszyła się średnio o dwie trzecie w ciągu mniej niż pół wieku – wynika z raportu WWF Living Planet Report 2020. Wpływ na to w dużej mierze ma degradacja środowiska, która przyczynia się także do pojawienia się chorób odzwierzęcych, takich jak COVID-19.

A user guide to climate-related financial disclosures

Celem przewodnika jest wsparcie szerokich grup interesariuszy korzystających z danych pozyskanych w wyniku ujawniania przez organizacje informacji finansowych związanych z oddziaływaniem na klimat wg wytycznych TCDF.

Deloitte Global Millennial Survey 2020

Z badania przeprowadzonego przez Deloitte wyłania się obraz „odpornych pokoleń” Y i Z. Stojąc w obliczu bezprecedensowych, gwałtownych zmian, dotyczących zarówno sytuacji zdrowotnej jak i ekonomicznej na świecie, jakie wywołała pandemia COVID-19, milenialsi wykazują szczególną determinację i kreślą własną wizję budowania lepszej przyszłości.

Global Human Capital Trends 2020

W dziesiątym już badaniu „Global Human Capital Trends 2020. Firmy odpowiedzialne w praktyce: ludzkie oblicze technologii” zespół Deloitte przygląda się, w jaki sposób firmy mogą osiągnąć zrównoważony rozwój poprzez odnalezienie wspólnej płaszczyzny dla ludzi i technologii oraz zdefiniowanie podstawowych cech niezbędnych w organizacji do przeprowadzenia i utrzymania tejże integracji. Na przestrzeni ponad 10 lat w ankiecie wzięło udział blisko 55 tysięcy liderów biznesu, co oznacza, że jest to największe badanie tego typu.

Broszura „Zrównoważone budownictwo”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje kolejną już, szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Tym razem publikacja pokazuje, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone budownictwo. W proces powstawania broszury zaangażowane było Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pełniące rolę koordynatora grupy roboczej ds. konsumenckich.

Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce

Pełnienie ról opiekuńczych jest wśród pracowników zjawiskiem masowym. W najbliższych latach szczególnie istotna stanie się kwestia opieki nad dorosłymi osobami zależnymi. Czy firmy są gotowe na wsparcie pracowników w ich obowiązkach opiekuńczych? Odpowiedź w przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie z badania “Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce”.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny