Wszystkie materiały (271 materiałów)

Wszystkie obszary

Fundacje Korporacyjne w Polsce 2012

Fundacje Korporacyjne w Polsce 2012

Publikacje i badania CSRForum Darczyńców

W Polsce istnieje już ponad 100 fundacji założonych przez firmy. Jest to liczba porównywalna z liczbą tego typu organizacji w krajach Europy Zachodniej, również w tych o ugruntowanej historii filantropii, gdzie fundacje korporacyjne zaczęły powstawać znacznie wcześniej niż w Polsce. Jakie są polskie fundacje korporacyjne? Forum Darczyńców przeprowadziło już drugie badanie fundacji korporacyjnych, którego wyniki ogłoszone zostały na konferencji w Warszawie 28 listopada br.

czytaj więcej
„Analiza ESG spółek w Polsce” – Czy spółki giełdowe ujawniają dane pozafinansowe?

„Analiza ESG spółek w Polsce” – Czy spółki giełdowe ujawniają dane pozafinansowe?

Publikacje i badania CSRStowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES, Accreo Taxand

72,9% spółek giełdowych nie publikuje żadnych informacji w obszarze zarządzania środowiskiem, a 77% emitentów nie informuje rynku na temat odpowiedzialności społecznej. Natomiast bardzo wysoki poziom raportowania można zaobserwować w obszarze ładu korporacyjnego, gdzie aż 98,8% polskich spółek giełdowych publikuje informacje – wynika z projektu „Analiza ESG spółek w Polsce” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES oraz Accreo Taxand.

czytaj więcej

Studenci cenią odpowiedzialnych pracodawców – badanie

Publikacje i badania CSRTNS Polska

Ekologia jest ważna w codziennym życiu – tak twierdzi zdecydowana większość polskich studentów. Młodzi ludzie oczekują także odpowiedzialności społecznej i ekologicznej od firm, ceniąc te atrybuty ewentualnych pracodawców wyżej niż międzynarodowe środowisko pracy czy wysoką pozycję firmy na rynku. W oparciu o wyniki najnowszego badania opinii polskich studentów nie ulega wątpliwości, że odpowiedzialne działania i odpowiedzialny wizerunek stanowić mogą o przewadze konkurencyjnej firmy.

czytaj więcej
Czy polskie spółki ujawniają dane ESG?

Czy polskie spółki ujawniają dane ESG?

Publikacje i badania CSR

90% spółek giełdowych w Polsce ujawnia przynajmniej cząstkowe dane z obszaru ładu korporacyjnego. Zdecydowana większość z nich nie docenia wagi ujawniania danych w obszarze miejsca pracy czy relacji społecznych. Takie pierwsze wnioski wypływają z „Analizy ESG spółek w Polsce” – projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES oraz Accreo Taxand.

czytaj więcej