Publikacje

Wybrany typ publikacji: Publikacje i badania ESG

Wybrany obszar tematyczny: Zrównoważone miasta

Zobacz wszystkie publikacje

Przełożenie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) na cele projektu Wizja 2050

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła Cele Zrównoważonego Rozwoju do 2030 r, które zastąpiły dotychczasowe Milenijne Cele…

„Rozwój odpowiedzialnych praktyk biznesowych w zakresie gruntów, budownictwa, użytkowania nieruchomości i inwestycji”

UN Global Compact i RICS zaapelowały do firm i organizacji z sektora budownictwa i nieruchomości o przyjęcie na siebie wiodącej roli w globalnych działaniach na rzecz bardziej odpowiedzialnej i zrównoważonej praktyki biznesowej.

„Zrównoważone zamówienia publiczne. Możliwości, bariery, strategie”

Polskie zamówienia publiczne wciąż w niewielkim stopniu uwzględniają kryteria społeczne i środowiskowe. W 2012 r. zielone zamówienia wyniosły jedynie 12%, a społeczne – niecałe 3% ogólnej wartości zamówień publicznych, mimo zakładanych celów na poziomie odpowiednio 20% i 10%. Skąd ta różnica? Próba odpowiedzi w raporcie przygotowanym przez Beatę Faracik (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu) i Joannę Szymonek (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Milestones).

Raport „Zdrowie i Produktywność w Zrównoważonych Budynkach”

Dlaczego firmy powinny mierzyć wpływ budynków na zdrowie i produktywność swoich pracowników? W jaki sposób można przeprowadzić takie badania?

Zrównoważony Rozwój – Zastosowania: Woda w mieście

Poradnik koncentruje się na temacie wody w mieście. Pokazuje rolę miejskich ekosystemów wodnych w kształtowaniu zrównoważonego miasta, w szczególności ich wpływu na jakość życia mieszkańców, w tym przede wszystkim zdrowie, bioróżnorodność i wzmocnienie sieci połączeń ekologicznych, kształtowanie przestrzeni publicznych i zwiększenie ich atrakcyjności, zabezpieczenia przeciwpowodziowe, jakość wód powierzchniowych i podziemnych, klimat i przewietrzanie miasta.

Global Opportunity Report 2015

Zmiany klimatu, braki w zaopatrzeniu w wodę pitną czy też niekontrolowany rozrost miast – to nie tylko jedne z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi współczesny świat. Znalezienie skutecznej odpowiedzi na nie może jednak szybko zostać skomercjalizowane, stając się podstawą skutecznych modeli biznesowych.

EEB Laboratory Poland – Collaborative action towards achieving improved energy security for Poland

Stworzenie platformy współpracy publiczno-prywatnej, przygotowanie materiałów edukacyjnych czy dzielenie się praktykami. To tylko kilka z pośród 20 działań, które znalazły się w raporcie „EEB Laboratory Poland – Collaborative action towards achieving improved energy security for Poland”. Raport jest rezultatem trwającego 3 dni Energy Efficiency in Buildings Laboratory (EEB Lab) zorganizowanego w Warszawie w czerwcu.

Raport „What are „future cities”? Origins, meanings and uses.”

Jakie skojarzenia przychodzą nam na myśl o sformułowaniu „miasta przyszłości”? Czy szybciej użyjemy sformułowania „inteligentne miasto”, czy też „zrównoważone miasto”? Jakie są światowe trendy w tym względzie? Na te pytania odpowiada raport „What are „future cities”? Origins, meanings and uses.”, wprowadzając do rozmowy o zagadnieniach miejskich nowe elementy – językowy i kulturowy.

Raport o Ekonomicznych stratach i społecznych kosztach niekontrolowanej urbanizacji w Polsce

Publikacja została wydana przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Prezentuje skutki złego zarządzania przestrzenią, braku planowania przestrzennego.

Zmiany klimatu: wnioski dla przemysłu budowlanego

Przemysł budowlany jest kluczem to ograniczenia zmian klimatu. Tak wynika z publikacji przygotowanej na podstawie najnowszego raportu IPCC, który ukazał się na początku tego roku.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny