Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

Równość rodzicielska na polskim rynku pracy. Jak firmy wspierają zaangażowane ojcostwo?

W raporcie Polityki Insight zaprezentowano wyniki 23 firm, które wspierają swoich pracowników będących rodzicami w dzieleniu się opieką rodzicielską oraz które swoimi działaniami przyczyniają się do budowania świata równych szans i promowania idei work-life balance. W publikacji przedstawiono także dobre praktyki, które mogą stanowić inspirację dla innych firm.

Zrównoważona żywność w Polsce

Jakie wyzwania czekają rynek zrównoważonej żywności? I jaki jest jego potencjał? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w raporcie przygotowanym przez Accenture i ASAP na podstawie badania 1031 respondentów z Polski, z różnych grup wiekowych i wywiadów z firmami. Publikacja zawiera również analizę potencjalnych szans ze zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Upskilling Hopes & Fears 2021

Myśląc o pracy w przyszłości 37% pracowników w Polsce jest pozytywnie nastawiona do zmian – są podekscytowani nowymi możliwościami (21%) albo przynajmniej pewni, że odniosą sukces (16%). Jednocześnie 40% obawia się tego, co przyniosą kolejne lata. Na świecie grupa optymistów, którzy widzą przyszłość rynku pracy w jasnych barwach, jest znacznie większa (50%), choć nadal co trzeci respondent wyraża zaniepokojenie.

Workforce Transition. Best Practices Booklet

Niniejsza broszura z najlepszymi praktykami, przygotowana w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” zawiera kilka studiów przypadków inicjatyw podjętych przez firmy. Jej celem jest pokazanie konkretnych przykładów historii sukcesu w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. Poprzez aktywne przekształcanie swojego miejsca pracy i kompetencji swoich pracowników, firmy odniosą znaczące korzyści względem swojej działalności i przyczynią się do poprawy sytuacji społecznej.

Zielone finanse po polsku

80% badanych banków komercyjnych wprowadziło elementy zrównoważonego finansowania w swoich strategiach biznesowych i ofercie produktowej, a niemal wszystkie uwzględniają ryzyka klimatyczne i środowiskowe w procesach kredytowych

Responsible business in Poland 2020. English Summary

Poland’s largest CSR and sustainable development review which has just been published by the Responsible…

Wytyczne do raportowania ESG

GPW we współpracy z EBOiR opublikowała „Wytyczne do raportowania ESG”, czyli przewodnik dla emitentów giełdowych dotyczący raportowania czynników ESG, który systematyzuje i porządkuje zalecenia i rekomendacje w tym obszarze. Odpowiednie zarządzanie czynnikami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego w ciągu ostatnich lat zyskuje na znaczeniu w związku z rosnącą presją otoczenia, w tym zmieniającymi się oczekiwaniami inwestorów i sektora finansowego, oraz zmianami legislacyjnymi i rosnącą świadomością społeczeństwa.

ESG reporting Guidelines

The Warsaw Stock Exchange in partnership with the European Bank for Reconstruction and Development has published the ESG reporting Guidelines, an ESG reporting manual for listed issuers which structures and organises relevant guidelines and recommendations. Effective management of environmental, social and governance factors has been gaining prominence over the years under growing pressure of the environment including evolving expectations of investors and the financial industry, legislative amendments and rising awareness of the general public.

Obowiązki biznesu wobec otoczenia. Głos zarządzających firmami działającymi w Polsce

Po raz pierwszy cykliczne badanie “Menedżerowie CSR” zostało uzupełnione o głos osób zarządzających firmami. Uczestnicy badania pokazują, że osoby zajmujące najwyższe stanowiska w strukturach firm są świadome wpływu zarządów na budowanie CSR oraz uwzględniają kwestie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej i procesach decyzyjnych. Nie zawsze też uznają prymat zysków nad społeczeństwem i środowiskiem, wynika z badania “Obowiązki biznesu wobec otoczenia. Głos zarządzających firmami działającymi w Polsce” opublikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Argumenty ekonomiczne przemawiające za inkluzją osób LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej

Nowy raport koalicji Open For Business wskazuje na znaczącą ekonomiczną przewagę firm i państw dbających o inkluzywne społeczeństwo. Jak wskazują autorzy raportu, biorący pod lupę sytuację w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, uwzględnianie sytuacji i potrzeb osób LGBT+ ma pozytywny związek z zagranicznymi inwestycjami, pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowniczek i pracowników, czy wynikami finansowymi danych podmiotów. Tymczasem dyskryminacja osób LGBT+ powoduje utratę aż 1,75% rocznego PKB. Zachęcamy do lektury raportu, który powstał przy zaangażowaniu Karty Różnorodności. 

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny