Multimedia (135 materiałów)

Wszystkie obszary

CSR w wizji i strategii

Multimedia

Zapis pierwszej sesji plenarnej „CSR w wizji i strategii”, która odbyła się w ramach konferencji 5 września w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku „Wspólna odpowiedzialność – jak zwiększyć obecność i skuteczność CSR w UE”. Konferencję zorganizowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Ministerstwo Gospodarki w ramach polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

oglądaj

Richard Howitt o raportowaniu CSR

Multimedia

Richard Howitt z Parlamentu Europejskiego mówi o raportowaniu społecznym. Nagranie przygotowane było na potrzeby konferencji „Wspólna odpowiedzialność – jak zwiększyć obecność i skuteczność CSR w UE”, zorganizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Ministerstwo Gospodarki 5 września 2011 roku w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

oglądaj

Na styku turystyki i biznesu – korzyści z odpowiedzialnego podróżowania

Multimedia

Prezentacja Natalii Ćwik z Forum Odpowiedzialnego Biznesu podczas konferencji „Odpowiedzialna turystyka”, która odbyła się 28 czerwca 2011 r. Prezentacja dotyczy korzyści, jakie może odnieść biznes z odpowiedzialnej turystyki. Odpowiedzialna turystyka w rozumieniu prelegentki to zmiana perspektywy, odejście od stereotypów, utartych przekonań, w tym europocentryzmu. Innymi słowy to świadome podróżowanie, faktyczne poznanie odwiedzanych miejsc, jak również odkrywanie samego siebie. To także próba współuczestnictwa w tym nowo poznawanym świecie.

oglądaj

CSR 2.0

Multimedia

Relacja z konferencji „CSR 2.0” zorganizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Instytut Odpowiedzialnego Biznesu, która odbyła się 30 września 2010 roku.

oglądaj

Odpowiedzialna turystyka

Multimedia

28 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja „Odpowiedzialna turystyka” zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundację Kultury Świata, Fundację Partners Polska i Instytut Odpowiedzialnego Biznesu. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z terminem „Odpowiedzialna turystyka” – światowym trendem, który zyskuje coraz większą popularność. Termin odnosi się do sposobu w jaki zarówno branża turystyczna (biznes) jak i sami podróżujący (turyści) praktykują podróżowanie i organizowanie wypraw oraz wycieczek.

oglądaj

Yvon Chouinard – Pan Patagonii

Multimedia

Yvon Chouinard to zdaniem magazynu Fortune największy z żyjących przedsiębiorców branży outdoorowej, aktywnie wspierający działania ekologiczne. Zaczynał w latach 60. od produkcji i dystrybucji sprzętu wspinaczkowego, w 1970 r. założył firmę Patagonia, której roczne przychody ocenia się dzisiaj na 340 mln USD. Jest jej jedynym właścicielem. 

oglądaj

How sustainability drives profitability – Paul Herman

Multimedia

1 czerwca w siedzibie Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyło się spotkanie pt. „How sustainability drives profitability” z amerykańskim ekspertem branży finansowej i biznesowej, Paulem Hermanem. Spotkanie zostało organizowane przez FOB oraz Instytut Odpowiedzialnego Biznesu.1 czerwca w siedzibie Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyło się spotkanie pt. „How sustainability drives profitability” z amerykańskim ekspertem branży finansowej i biznesowej, Paulem Hermanem. Spotkanie zostało organizowane przez FOB oraz Instytut Odpowiedzialnego Biznesu.

oglądaj