Publikacje

Wybrany obszar tematyczny: ESG i zrównoważony rozwój

Zobacz wszystkie publikacje

Nordic Insights

W najnowszym raporcie Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC) „Nordic Insights – trendy, które kształtują przyszłość biznesu”…

Guidance for Applying Enterprise Risk Management (ERM) to Environmental, Social and Governance (ESG)-related Risks

W odpowiedzi na rosnące potrzeby firm World Business Council For Sustainable Development (WBCSD) opublikowała przewodnik, który ma być wsparciem w zarządzaniu ryzykiem korporacyjnym (ERM) w obszarze środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG).

How to Report on the SDGs: What Good Looks Like and Why It Matters

40% największych firm na świecie nawiązuje w swoich raportach do Celów Zrównoważonego Rozwoju. Brak jest jednak jasnych zasad i standardów, na których mogłyby się oprzeć. Wiele firm ma wątpliwości, w jaki sposób raportować włączanie się w realizację Celów, od czego należy zacząć i na czym polega w praktyce ten proces.

17 wyzwań dla Polski – 17 odpowiedzi. Co firmy w Polsce mogą zrobić dla realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju?

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosiło 17 ekspertów z różnych dziedzin do publikacji przedstawiającej największe wyzwania, jakie stoją przed Polską na drodze do skutecznej realizacji założeń Agendy 2030. Publikacja pokazuje także rolę sektora prywatnego, który poprzez prowadzenie społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych działań może przyczynić się do wzmocnienia tego procesu.

State of Sustainable Business 2018

Ukazał się raport z dziesiątej edycji badania BSR „Annual Survey of Sustainable Business Leaders”, przeprowadzonego we współpracy z GlobeScan. W publikacji przyjrzano się kluczowym wyzwaniom z zrównoważonego rozwoju stojącym przed firmami.

A picture of Poland. Statistics for SDGs

W 2015 r. Polska została jednym z 193 sygnatariuszy Rezolucji ONZ w sprawie Agendy 2030…

Zarządzanie wiekiem i starzejące się społeczeństwo jako szanse dla biznesu

Jak wynika z przeprowadzonego wśród sygnatariuszy Karty Różnorodności badania, najbardziej popularnymi działaniami z zakresu zarządzania różnorodnością w organizacjach w Polsce są aktywności skierowane do kobiet, osób z niepełnosprawnościami i  osób starszych (55+). Wciąż jednak stosunkowo niewiele jest ciekawych działań poświęconych budowaniu dobrej współpracy poprzez zarządzanie różnymi generacjami w organizacjach.

Etyka biznesu – wokół kluczowych zagadnień

Publikacja „Etyka biznesu – wokół kluczowych zagadnień” została przygotowana przez grupę roboczą ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu w ramach Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego Ministra Inwestycji i Rozwoju. W publikacji znajdują się teksty o różnym charakterze – zarówno teoretycznym, jak i praktycznym.

Transformations to Achieve the Sustainable Development Goals

Tematem pierwszej publikacji przygotowanej przez inicjatywę „The World in 2050” jest rola zmian w osiąganiu Celów Zrównoważonego Rozwoju. W raporcie analizie poddano trendy wpływające pozytywnie i negatywnie na realizację SDGs.

Analiza tematyczna „CSR-owiec, czyli kto?”

Rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju spowodował wzrost zapotrzebowania firm na specjalistów w tym zakresie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z partnerami postanowiło przyjrzeć się pożądanym kompetencjom oraz najważniejszym wyzwaniom stojącym przed pracownikami odpowiedzialnymi za kwestie CSR w firmie. Efektem tych prac jest analiza tematyczna FOB „CSR-owiec, czyli kto?”

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny