Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Program Partnerstwa
Jak wynika z raportu organizacji Oxfam, koronakryzys ujawnił naszą zbiorową słabość i niezdolność naszej głęboko nierównej gospodarki do pracy dla wszystkich. Jednak pokazał nam również, jak ważne są działania rządu w celu ochrony naszego zdrowia i środków do życia. Polityka transformacyjna, która wydawała się nie do pomyślenia przed kryzysem, nagle okazała się możliwa.
Jak zauważają autorzy/ki raportu Investhink, czynniki środowiskowe odgrywają coraz większą rolę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Głównym katalizatorem rosnącego znaczenia tych czynników są zmiany klimatyczne, które powodują, że zarówno kraje, jak i globalni zarządzający dostrzegają konieczność przekierowania większej części zasobów finansowych w stronę czystych technologii i spółek odpowiedzialnych środowiskowo.
Podręcznik „Klimatyczne ABC. Interdyscyplinarne podstawy współczesnej wiedzy o zmianie klimatu” powstał inicjatywy naukowców pracujących na Uniwersytecie Warszawskim i związanych z zespołem „UW dla Klimatu”.
W publikacji wskazano, w jaki sposób kraje OECD mogą przygotować się do skutecznego wykorzystania potencjału związanego z różnorodnym społeczeństwem oraz zapewnić równość szans.
Publikacja OECD ” All Hands In? Making Diversity Work for All” dotyczy pięciu kluczowych grup, które są powszechnie uważane za znajdujące się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy i które często spotykają się z dyskryminacją.
Nowy raport Światowej Rady Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) ma na celu ułatwienie procesów związanych z inwestowaniem w rozwiązania oparte na przyrodzie poprzez przybliżenie zakresu i definicji naturalnych rozwiązań klimatycznych oraz rozwiązań opartych na naturze.
W publikacji zebrano podstawowe informacje związane z dostępnością istotne z punktu widzenia działalności przedsiębiorstw. Opracowanie ma charakter praktycznego poradnika.
Wyniki badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” pokazują, że pandemia zmobilizowała nie tylko instytucje państwa, ale również biznes, który aktywnie włączył się w walkę z COVID-19.
Najnowsza infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu powstała na podstawie „Checklist for volunteering using virtual channels” przygotowanej przez Israeli Volunteering Network.
Polska, choć na razie plasuje się w ogonie rankingu najbardziej „zielonych” państw świata, jest jednym z największym eksporterów dóbr ekologicznych w Europie i na świecie. O sektorze wartym nawet 1,5 bln dolarów, którego przyszłości zagraża chińska kontrola eksportu metali ziem rzadkich opowiada najnowszy raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. „Polska na mapie „zielonego” handlu”.
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Korzystając z serwisu lub klikając „Zaakceptuj” akceptujesz naszą Politykę Prywatności dotyczącą przetwarzania danych osobowych i domyślne ustawienia skryptów na stronie.
Ustawienia i Polityka Prywatności
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.
Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie.
W naszej Polityce Prywatności znajdziesz opis tego w jaki sposób zarządzamy danymi osobowymi.
Polityka Prywatności
UWAGA: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.
Analityka Google
Dzięki Analityce Google zbieramy dane na temat lokalizacji urządzenia, odwiedzanych przez ciebie stron i twoim zachowaniu w serwisie.
Facebook Pixel
Facebook Pixel służy do sledzenia ciebie i twojej aktywności na stronie w celu targetowania do ciebie naszych reklam i kampani w portalu Facebook.