Wszystkie materiały (61 materiałów)

Zarządzanie różnorodnością

Rola biznesu na rzecz równości płci

Rola biznesu na rzecz równości płci

Eksperci FOB

Komentarz Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu pochodzi z kampanii 17/17 „SDGs w Praktyce” realizowanej przez CSR Consulting, w partnerstwie m.in. z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tekst ukazał się przy okazji publikacji informacji o 5. Celu Zrównoważonego Rozwoju, którym jest równość płci. *** „Równość płci to nie tylko powszechne prawo człowieka, to także fundament zrównoważonego…

czytaj więcej
Praca, presja i depresja

Praca, presja i depresja

Z roku na rok coraz więcej Polaków idzie na zwolnienia psychiatryczne. Jaki wirus zainfekował rynek pracy, że trzeba łykać proszki, aby się na nim utrzymać?

Artykuł Małgorzaty Fiejdasz-Kaczyńskiej ukazał się w Magazynie Coaching nr 3/2017 (maj-czerwiec)  i jest elementem akcji społecznej magazynu „Strefa zagrożenia”, której partnerami są Partnerami naszej akcji są: Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem kampanii.

czytaj więcej
An LGBT Best Practice Guide for Employers

An LGBT Best Practice Guide for Employers

Publikacje i badania CSR

Organizacja Great Place to Work oraz Pride at work Canada opublikowały przewodnik dla pracodawców „An LGBT Best Practice Guide for Employers” zawierający dobre praktyki z zakresu tworzenia bardziej przyjaznych i włączających miejsc pracy dla osób ze społeczności LGBT. Publikacja prezentuje 12 strategii, tłumacząc  jak i dlaczego warto je wdrażać.

czytaj więcej
Dlaczego zarządzanie wiekiem jest potrzebne polskim firmom?

Dlaczego zarządzanie wiekiem jest potrzebne polskim firmom?

Artykuły eksperckie

Artykuł Marzeny Strzelczak, Dyrektorki Generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pochodzi z ogłoszonego 31 marca 2017 roku Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zarządzanie wiekiem jest tematem wiodącym aktywności Karty Różnorodności w 2017 r. Mamy nadzieję, że działania te dadzą początek projektom, które będą wspierać polski biznes w budowaniu włączających i sprzyjających innowacjom organizacji, walce o…

czytaj więcej