Rossmann

Pierwszą drogerię Rossmann otworzył na początku lat 90. w Łodzi. Do dziś znajduje się tu siedziba firmy, a także największe z trzech Centrów Dystrybucyjnych (pozostałe są w Grudziądzu
i w Pyskowicach).
W ciągu minionych 25 lat działalności w Polsce, Rossmann stał się liderem rynku drogeryjnego
z prawie 29-procentowym udziałem w rynku chemiczno-kosmetycznym (dane na koniec 2018 r. wg AC Nielsen). Firma posiada ponad 1300, zatrudnia 18.4 tys. pracowników. w ponad 1300. Codziennie zakupy w sklepach Rossmanna robi ponad 770 tys. Polaków.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w firmie Rossmann
Nadrzędnym celem Rossmanna jest prowadzenie biznesu w sposób etyczny, przejrzysty i zrównoważony. Kierując się zasadą, że „duży może więcej” ma możliwość wpływania na otoczenie.
Rossmann jest jednym z sygnatariuszy „Deklaracji Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju”, wspólnego projektu Ministerstwa Gospodarki, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmy doradczej Deloitte pn. „Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050”. Od 2017 r. Rossmann prowadzi działania na rzecz promocji różnorodności w miejscu pracy, zgodnie z zasadami zapisanymi w Karcie Różnorodności.
Od 2017 r. Rossmann prowadzi program Pomagamy jak umiemy, którego celem jest pomoc organizacjom lokalnym, np. domom dziecka, domom samotnej matki, DPSom i schroniskom dla zwierząt. Ciekawostką jest, że to pracownicy drogerii wskazują komu chcieliby pomóc. Z pomocą klientów, firma od stycznia do listopada gromadzi środki na wirtualnych kontach organizacji, które następnie zamieniane są przez nie na wybrane produkty.
Rossmann zachęca pracowników do zaangażowania, bo są wśród nich osoby, które chcą i mogą robić więcej. Pracownicy firmy Rossman starają się angażować w różne inicjatywy: remonty pomieszczeń, wycieczki z dziećmi, Szlachetną Paczkę, wyprowadzanie zwierząt. Od 2014 r. zaangażowali się w blisko 50 akcji.
Więcej informacji na stronie www.rossmann.pl lub rossmann.pl/pomagamy

 

 

Informacje od Partnera

18 listopada 2019

Podsumowanie 3. edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”

Łącznie 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach Rossmann zebrali klienci sieci w ramach akcji „Pomagamy jak umiemy”. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie mazowieckim kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do trzydziestu sześciu instytucji.

31 lipca 2019

Rusza finał akcji „Stań na własnych nogach”

Rusza finał akcji Rossmanna „Stań na własnych nogach”. Od 1 sierpnia br. członkowie Klubu Rossmann mogą zagłosować na jedną z 50. finalistek, która otrzyma 30 tys. zł na rozwój własnego biznesu.

18 lipca 2019

Rossmann wycofuje ze sprzedaży produkty przeciwsłoneczne z filtrem niższym niż 10 SPF

22 lipca Rossmann wprowadza ważną zmianę w asortymencie: w trosce o zdrowie klientów wycofane zostaną produkty przeciwsłoneczne z filtrem niższym niż 10 SPF. Z badań wynika, że takie produkty nie nadają się do skutecznej ochrony skóry od szkodliwych promieni słonecznych.

Zobacz wszystkie wiadomości od Rossmann »