Provident

Społeczna Odpowiedzialność to dla Provident Polska nieodłączny element prowadzenia biznesu. Stała się ona wyznacznikiem ładu korporacyjnego oraz priorytetem w budowaniu kompleksowej strategii rozwoju naszej organizacji.

Celem naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu jest budowanie długotrwałych, otwartych i opartych na zaufaniu relacji ze wszystkimi grupami interesariuszy firmy: klientami, pracownikami, doradcami klienta, dostawcami, inwestorami, liderami opinii oraz lokalnymi społecznościami.

Grupa International Personal Finance, do której należy Provident jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na indeksie firm odpowiedzialnych społecznie (FTSE4Good). Obecność na tym prestiżowym indeksie rodzi bardzo konkretne zobowiązania dla spółki i konieczność systematycznego raportowania oraz monitorowania efektów działań CSR-owych firmy.

Działania społeczne realizujemy w obszarach, w których czujemy się kompetentni i wiemy, że nasza wiedza i doświadczenie mogą być pożyteczne dla innych – naszych klientów, pracowników, lokalnych społeczności.

 

Co z tym hajsem

Provident wprowadził innowacyjne rozwiązanie edukacyjne blog finansowy Co z tym hajsem.pl, Blog jest prowadzony przez młodych ludzi, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi doświadczeniami z zarządzania domowym budżetem. Opisują konkretne sytuacje np. na co zwrócić uwagę gdy szuka się mieszkania do wynajęcia, jak zaplanować większe wydatki takie jak świąteczne prezenty czy wyjazd na wakacje, podpowiadają jak oszczędzać. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami i zapraszają czytelników do dyskusji.

 

Zaczytany biznes – współpraca z Fundacją Zaczytani.org

Współpracę z Fundacją Zaczytani.org firma rozpoczęła w 2017 r. z okazji 20 lat działalności na polskim rynku. Wspólny projekt realizowany pod hasłem „20 bibliotek na 20 lat Providenta” spotkał się z ogromnym zaangażowaniem zespołu. Firma we współpracy z Fundacją otworzyła 20 bibliotek przyszpitalnych. Otwarcia były poprzedzone zbiórką książek. Pracownicy i Doradcy Klienta zebrali łącznie 17 tys .woluminów, które zostały przekazane do dyspozycji pacjentów.

Firmowi wolontariusze zostali przeszkoleni przez ekspertów Fundacji z bajkoterapii, a zdobytą wiedzę wykorzystują na spotkaniach w szpitalach. W akcję czytania dzieciom, które przebywają w szpitalach zaangażował się także zarząd firm. Prezes firmy wraz z członkami zarządu odwiedzili dzieci w warszawskim szpitalu pediatrycznym z okazji Mikołajek.

 

Tak! Pomagam

Program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” to konkurs na projekty o tematyce wolontariackiej zgłaszane i realizowane przez pracowników i Doradców Klienta Providenta. Dwa razy do roku firma ogłasza konkurs, w którym najlepsze ze zgłoszonych projektów otrzymują grant na ich realizację, a także ubezpieczenie OC i NNW oraz pomoc organizacyjną. Decyzje o wyborze podejmuje Rada Programowa. Na realizację zwycięskich projektów, w każdej edycji programu firma przeznacza 75 tysięcy złotych.

Tak! Pomagam jest na liście najlepszych programów CSR Europe.

Więcej na http://providentpolska.pl/odpowiedzialny-biznes/takpomagam

 

Kultura Dzielenia się Wiedzą

Projekt „Kultura dzielenia się wiedzą” jest autorskim programem Providenta, będącym odpowiedzią firmy na oczekiwania środowiska akademickiego. Ma na celu przybliżenie studentom ogólnej wiedzy biznesowej w formie cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów – pracowników firmy. Przy realizacji projektu Provident współpracuje zarówno z akademickimi biurami karier, jak i organizacjami studenckimi.

Więcej na http://providentpolska.pl/odpowiedzialny-biznes/kultura-dzielenia-sie-wiedza

 

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 13 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem firmy jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: Pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która regularnie, co dwa lata, publikuje Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Ostatni, trzeci Raport CSR obejmuje lata 2016-2017. W 2015 i 2017 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik Puls Biznesu. W 2015 roku Provident będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. W latach 2017 i 2018 firma została nagrodzona Złotym Listkiem CSR przyznawanym przez tygodnik Polityka. Provident jest również sześciokrotnym laureatem procesu certyfikacji Top Employer oraz I love my job.