Leroy Merlin

Leroy Merlin dla domu z pomysłem

Misją Leroy Merlin na całym świecie jest przyczynianie się do polepszania warunków mieszkaniowych oraz komfortu życia mieszkańców. W myśl tej filozofii sklepy Leroy Merlin to miejsca, w których każdy znajdzie produkty i porady dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań, gdzie dzięki odpowiednio dobranym produktom może realizować swoje marzenia o profesjonalnie zbudowanym i gustownie urządzonym domu czy mieszkaniu. W ofercie Leroy Merlin znajdują się produkty wysokiej jakości, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa i takie które przyczyniają się do oszczędzania zasobów naturalnych i ochrony środowiska.

W ofercie Leroy Merlin są produkty i rozwiązania pomagające oszczędzać wodę, energię, chronić zdrowie i środowisko. Wśród takich produktów klienci mogą znaleźć całą gamę kranów z perlatorami, farb o niskiej zawartość LZO, oświetlenie energooszczędne, a także produkty budowlane pozwalające podnieść efektywność energetyczną budynków.

Także nasze sklepy są przyjazne środowisku: korzystamy z automatycznych wyłączników światła, bezdotykowych baterii, odzyskujemy wodę deszczową. Testujemy nowoczesne rozwiązania, takie jak baterie słoneczne, elektrownie wiatrowe. Wszystkie nasze nowe sklepy wyposażamy w energooszczędne oświetlenie LED, które jest sukcesywnie montowane także w naszych starszych sklepach.

Na pierwszym miejscu firma stawia zadowolenie pracowników, klientów i dobre relacje z nimi, działanie w myśl filozofii zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska naturalnego.
W sklepach Leroy Merlin 87% odpadów jest segregowanych. Prowadzona jest ogólnopolska akcja „Dzieciaki Sadzeniaki” mająca na celu edukację dzieci na temat sadzenia i pielęgnacji roślin. W nowobudowanych sklepach stosowane są innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na oszczędzanie wody i energii. W kilku naszych sklepach udostępniamy nawet stacje do ładowania samochodów elektrycznych, ogólnodostępne na naszych parkingach dla wszystkich okolicznych mieszkańców.

Pracownicy Leroy Merlin nie pozostają obojętni na potrzeby lokalnych społeczności, w których funkcjonują. Od wielu lat w różnych sklepach organizowane są akcje społeczne mające na celu pomoc charytatywną, edukację najmłodszych czy propagowanie zachowań ekologicznych.

W 2013 roku został opublikowany Kodeks Etyki Leroy Merlin Polska. Zawarte w Kodeksie zasady etyczne wspierają pracowników Leroy Merlin w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w relacjach ze współpracownikami, partnerami firmy i instytucjami.

Obecnie w Polsce działa 64 sklepów, które zapewniają wygodny i niezawodny dostęp do szerokiej gamy artykułów budowlanych i dekoracyjnych. Leroy Merlin gwarantuje korzystne ceny, wysokiej jakości asortyment oraz usługi dodatkowe (transport, montaż, usługi finansowe). Leroy Merlin to również internetowy sklep budowlano – dekoracyjny www.leroymerlin.pl. Obok produktów, na stronach serwisu Leroy Merlin prezentowane są porady na tematy budowy domów i dekoracji wnętrz, pielęgnacji ogrodów, nowatorskich rozwiązań w budownictwie oraz zdjęcia pokazujące ciekawe pomysły na urządzanie wnętrz i ogrodów.