Jeronimo Martins Polska

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem sklepów Biedronka – największej sieci detalicznej w Polsce – posiadającej ponad 2900 placówek zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach. Jest także największym prywatnym pracodawcą w Polsce.

 

Filary odpowiedzialności korporacyjnej firmy:

 

Promowanie zdrowia poprzez odżywianie: Dążenie do poprawy jakości życia konsumentów poprzez edukację, zamianę postaw żywieniowych i promocję właściwego odżywania. Promowanie zrównoważonej konsumpcji.

 

Szanowanie środowiska: Efektywne zarządzanie zasobami oraz codzienna dbałość o ochronę środowiska.
Dokonywanie odpowiedzialnych zakupów: uwzględnianie kwestii etycznych i środowiskowych w łańcuchach dostaw w celu stopniowej i trwałej poprawy skutków ich działania.

 

Wspieranie lokalnych społeczności: Poświęcanie uwagi lokalnym społecznościom w celu wspierania spójności społecznej, przerwania cyklu ubóstwa i niedożywienia, podniesienia dobrostanu społeczeństwa.

 

Wzorowy pracodawca: wspieranie polityki zrównoważonego i konkurencyjnego wynagrodzenia, zdrowego i pełnego wyzwań środowiska pracy, zapewnienie warunków do rozwoju zawodowego i osobistego.

 

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności Jeronimo Martins Polska

Informacje od Partnera

24 września 2019

Klienci Biedronki przekazali potrzebującym 40 ton odzieży

Klienci Biedronki po raz kolejny wsparli potrzebujących – trwająca niemal miesiąc akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” zakończyła się wielotonowym sukcesem. W tym czasie sklepy Biedronka odwiedziło tysiące osób, które zdecydowały się przekazać zalegającą w ich szafach, utrzymaną w dobrym stanie odzież. Dzięki zaangażowaniu klientów udało się przekazać tyle ton odzieży, że zabezpieczy ona ponad 500 rodzin znajdujących m. in. się pod opieką diecezjalnych Caritas.

19 września 2019

I ty możesz pomóc seniorom robiąc zakupy w Biedronce

W weekend 20-21 września rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”. Dzięki współpracy sieci Biedronka z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością. Zbiórka produktów odbędzie się w 728 wybranych sklepach Biedronka na terenie całego kraju, a jej beneficjentami będą podopieczni fundacji Caritas.

6 sierpnia 2019

Jedna trzecia pracowników „Biedronki” to cudzoziemcy

Koncern Jeronimo Martins podaje, że w jego firmach na terenie Polski, Polacy stanowią 65% pracowników, reszta to cudzoziemcy. Takie dany pokazują, że firma aktywnie działa na rzecz różnorodności w miejscu pracy i walczy z wykluczeniem społecznym obcokrajowców w Polsce.

Zobacz wszystkie wiadomości od Jeronimo Martins Polska »