Jeronimo Martins Polska

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem sklepów Biedronka – największej sieci detalicznej w Polsce – posiadającej ponad 2900 placówek zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach. Jest także największym prywatnym pracodawcą w Polsce.

 

Filary odpowiedzialności korporacyjnej firmy:

 

Promowanie zdrowia poprzez odżywianie: Dążenie do poprawy jakości życia konsumentów poprzez edukację, zamianę postaw żywieniowych i promocję właściwego odżywania. Promowanie zrównoważonej konsumpcji.

 

Szanowanie środowiska: Efektywne zarządzanie zasobami oraz codzienna dbałość o ochronę środowiska.
Dokonywanie odpowiedzialnych zakupów: uwzględnianie kwestii etycznych i środowiskowych w łańcuchach dostaw w celu stopniowej i trwałej poprawy skutków ich działania.

 

Wspieranie lokalnych społeczności: Poświęcanie uwagi lokalnym społecznościom w celu wspierania spójności społecznej, przerwania cyklu ubóstwa i niedożywienia, podniesienia dobrostanu społeczeństwa.

 

Wzorowy pracodawca: wspieranie polityki zrównoważonego i konkurencyjnego wynagrodzenia, zdrowego i pełnego wyzwań środowiska pracy, zapewnienie warunków do rozwoju zawodowego i osobistego.

 

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności Jeronimo Martins Polska

Informacje od Partnera

17 stycznia 2020

Smaczna edukacja w Biedronce

Przed warszawskimi uczniami nie lada zadanie – będą dokładnie przyglądać się produktom w Biedronce. Jaki jest tego powód? Biedronka wspólnie z Fundacją Legii zaprosiła warszawskich uczniów do wyjątkowej aktywności. W ramach programu „Celuj w zdrowie” dzieci sprawdzają składy produktów dostępnych w Biedronce pod kątem zdrowego odżywiania.

14 stycznia 2020

Jak biznes działa na rzecz walki z ubóstwem? Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

Walka z ubóstwem to jedno z najważniejszych wyzwań w kontekście globalnym, ujęte także w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Mimo że od 2000 roku światowe wskaźniki spadły o ponad połowę, to co dziesiąta osoba w państwach rozwijających się żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z kampanią informacyjną z okazji 5 lat SDGs.

6 grudnia 2019

Biedronka nagrodzona za przekazywanie żywności

Już 1577 sklepów sieci Biedronka przekazuje żywność na rzecz OPP. Tylko od 2018r. do września br. Biedronka przekazała ponad 11 600 ton żywności, co daje równowartość blisko 23,2 mln posiłków dla potrzebujących. W tym tygodniu sieć otrzymała wyróżnienie im. Jacka Kuronia od Banków Żywności w kategorii „Darczyńca ogólnopolski – Przekazywanie żywności”.

Zobacz wszystkie wiadomości od Jeronimo Martins Polska »