Grupa VELUX

Historia firmy VELUX zaczęła się 75 lat temu od wizji jednego człowieka – Villuma Kann Rasmussena, inżyniera i wynalazcy okna do poddaszy. W 1965 roku sformułował on założenia Firmy Modelowej, rozumianej przez niego jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, które nie tylko dostarcza produkty użyteczne dla otoczenia, ale także traktuje swoich klientów, dostawców, pracowników i udziałowców lepiej niż większość innych korporacji. Efektem tej wizji jest prospołeczny model biznesowy – właścicielami firmy w 90% są fundacje, zaś w 10% rodzina założyciela. Do dziś to mocny fundament, na którym opiera się działalność firmy VELUX.

veluxNa świecie Grupa VELUX posiada obecnie swoje fabryki w 9 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40, w sumie zatrudnia 10,2 tys. osób. W Polsce, Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi blisko 2 mld zł. Co stanowi blisko ¼ udziału polskiego eksportu okien. W czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa zatrudnionych jest około 4300 osób. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 29 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W ciągu ostatnich trzech lat (2016-2018) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 220 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. W Polsce działają również FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 131 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży oraz poprawie jakości kształcenia zawodowego.

Odpowiadając na potrzebę przyjaznych środowisku rozwiązań, które nie tylko będą optymalizowały wydajność energetyczną budynków, ale również uwzględnią zdrowie i samopoczucie ludzi, firma VELUX aktywnie promuje energooszczędne i zrównoważone budownictwo, a produkty VELUX z powodzeniem pozwalają realizować tą wizję.

Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien dachowych, świetlików i okien do płaskiego dachu, a także również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz systemy zdalnego sterowania.

 

Informacje od Partnera

10 lipca 2019

VELUX w pierwszej dziesiątce rankingu firm odpowiedzialnych społecznie

W połowie czerwca, podczas gali w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, zostały ogłoszone wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF). Grupa VELUX znalazła się w top 10 najlepiej ocenianych firm pod kątem jakości systemu zarządzania odpowiedzialnością społeczną.

11 czerwca 2019

Prezes Velux Polska o istotności efektywności energetycznej

Prezes Velux Polska Jacek Siwiński w rozmowie z WNP.PL opowiedział o ważności lepszego gospodarowania surowcami, skutecznego zarządzania zasobami pracy i wdrażania rozwiązań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego dla bardziej efektywnej  działalności firm energetycznych.

31 maja 2019

Grupa VELUX przystępuje do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności

23 maja b.r., podczas VI Ogólnopolskich Dni Różnorodności, Grupa VELUX podpisała deklarację o przystąpieniu do Karty Różnorodności. Tym samym Grupa potwierdziła, jak duże znaczenie w strategii firmy ma przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy i otwartość na różnorodność. 

Zobacz wszystkie wiadomości od Grupa Velux »