Grupa ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia łączy biznes z zaangażowaniem społecznym. Od ponad 16 lat jesteśmy mecenasem prestiżowego konkursu dla młodych polskich artystów – Artystyczna Podróż Hestii oraz patronem przyznawanej już od 2001 roku Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera, która honoruje wybitnych intelektualistów i działaczy społecznych. Wspieramy wychowanie młodzieży w Sopockim Klubie Żeglarskim SKŻ ERGO Hestia Sopot oraz angażujemy się w projekty mające na celu ochronę środowiska: jesteśmy pomysłodawcą i sponsorem nagrody promującej polskie uzdrowiska – EKO HESTIA SPA, w Sopocie prowadzimy własną pasiekę, a w 2016 r. inaugurowaliśmy Park Hestii. Poprzez Fundację Integralia tworzymy warunki zawodowego startu dla ambitnych osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy także sponsorem tytularnym ERGO Areny, największej hali sportowo–widowiskowej na Pomorzu. W firmie prężnie działa pracownicza grupa wolontariacka – Hestyjne Centrum Wolontariatu.  https://www.ergohestia.pl/zrownowazony-rozwoj/

Grupę tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU,mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Grupie zaufało ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe, należący do największego reasekuratora, Munich Re.