Fiat Chrysler Automobiles

Fiat Chrysler Automobiles to globalna grupa motoryzacyjna zajmująca się na całym świecie projektowaniem, inżynierią, produkcją, dystrybucją i sprzedażą samochodów, komponentów oraz systemów produkcji. Wśród naszych marek są: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram, Maserati oraz Mopar zajmująca się sprzedażą części zamiennych i serwisowaniem pojazdów. W skład FCA wchodzą również takie spółki jak Comau (systemy produkcyjne), Magneti Marelli (komponenty) i Teksid (odlewnie żeliwa). FCA świadczy, za pośrednictwem spółek kontrolowanych lub partnerów finansowych, usługi handlu detalicznego i finansowe, a także usługi leasingu i wynajmu, które wspierają działalność motoryzacyjną Grupy lub są z nią powiązane. FCA jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „FCAU” oraz na rynku Mercato Telematico Azionario, jako „FCA”.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Polsce to nie tylko największy producent samochodów osobowych, lecz także jeden z najważniejszych w kraju inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej. Grupa, w skład której wchodzi 16 polskich spółek, zatrudnia ponad 9 tys. osób.  Zakład FCA Poland w Tychach produkuje obecnie trzy ważne modele w gamie Grupy: Fiata 500, Lancię Ypsilon i Abartha 500. W 2018 roku z fabryki wyjechało ponad 260 tys. samochodów. Poprzez rozwiniętą sieć dealerów FCA Poland sprzedaje w Polsce także produkty takich marek jak Alfa Romeo, Fiat, Jeep, Lancia, Abarth i Fiat Professional.  Poza pełnym cyklem produkcyjnym samochodów osobowych Grupa FCA produkuje w Polsce także silniki diesla i benzynowe, komponenty samochodowe i odlewy żeliwne. Produkty te, sygnowane przez tak znanych producentów jak FCA Powertrain, Magneti Marelli i Teksid, przeznaczone są nie tylko dla marek FCA, lecz także dla innych producentów. Każda z 9 fabryk FCA w Polsce działa zgodnie z World Class Manufacturing, zintegrowaną metodologią zarządzania przedsiębiorstwem według najwyższych światowych standardów.

Grupa Fiat Chrysler Automobiles pragnie być firmą rzetelną i godną zaufania, a bycie liderem zobowiązuje ją do wzbogacania życia innych ludzi. Dla FCA to powołanie i przywilej. Zgodnie z tą zasadą Grupa FCA w Polsce angażuje się w działania na rzecz pracowników, działalność charytatywną, wydarzenia kulturalne i sportowe,  a także w inicjatywy mające na celu unowocześnienie polskiej gospodarki. Grupa FCA uczestniczy aktywnie zarówno w ogólnopolskich, jak i lokalnych projektach, wspierając miejscowe społeczności i inicjatywy miast, w których znajdują się zakłady i siedziby poszczególnych spółek.