CCC

CCC S.A. jest największą i zarazem najszybciej rozwijającą się detaliczną spółką obuwniczą
w Europie Środkowej oraz jednym z największych producentów obuwia w Europie.
Grupa CCC posiada blisko 1200 salonów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. Obecnie sprzedaż prowadzona jest w 27 krajach.
Pozycja rynkowa:
Głównym rynkiem Grupy CCC jest szeroko rozumiany środkowy segment klienta. Pod względem liczby punktów handlowych w Polsce, CCC prawie dwukrotnie przewyższa zasięg największych konkurentów.
Poza rynkiem polskim, Grupa Kapitałowa CCC prowadzi swoją działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej tj. w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii, w Bułgarii,
w Chorwacji oraz w Rumunii; w Europie Zachodniej tj. na terenie Niemiec (Reno), Austrii, Szwajcarii oraz w pozostałych krajach – Rosji, Serbii, Ukrainie, Łotwie, Litwie, Estonii, Mołdawii, Kosowie. Od wiosny 2019 roku na bazie franczyzy działają też salony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Katarze.
W 2016 roku spółka CCC S.A. nabyła pakiet większościowy w spółce eobuwie.pl S.A. Przejęcie lidera rynku e-commerce sprzedaży obuwia w Polsce poszerzyło działalność Grupy Kapitałowej i umożliwiło klientom zakupy online. Dwa lata później do partnerów Grupy Kapitałowych dołączyła spółka DeeZee, a w 2019 roku spółka GINO ROSSI S.A.
CCC koncentruje się na nowej jakości zakupów, która łączy świat handlu stacjonarnego
z internetowym. Świadczy o tym uruchomienie sklepu CCC online, aplikacji mobilnej oraz asystenta głosowego CCC w Google.
Prestiż i wiarygodność finansową podkreśla obecność Spółki na GPW w Warszawie i udział
w gronie 20 największych spółek zaliczanych do WIG 20.
CCC od blisko 20 lat wspiera kolarstwo i z powodzeniem sponsoruje grupę zawodową. Drużyna kolarska CCC Team to największy projekt w historii polskiego kolarstwa zawodowego biorąca udział w cyklu elitarnym UCI World Tour.
CCC jest globalnym partnerem UNICEF. Trzyletnia współpraca służy podnoszeniu świadomości ochrony praw dzieci na całym świecie. Misją CCC jest wsparcie UNICEF, aby pomóc dzieciom w pełni wykorzystać swój potencjał, spełniać ich marzenia
i pasje. W pomoc dzieciom zaangażowana jest również drużyna kolarska CCC Team. Jest to pierwsze w historii UNICEF partnerstwo sportowe z drużyną kolarską.

Więcej informacji na stronie: https://firma.ccc.eu/

Informacje od Partnera

14 stycznia 2020

Jak biznes działa na rzecz walki z ubóstwem? Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

Walka z ubóstwem to jedno z najważniejszych wyzwań w kontekście globalnym, ujęte także w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Mimo że od 2000 roku światowe wskaźniki spadły o ponad połowę, to co dziesiąta osoba w państwach rozwijających się żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z kampanią informacyjną z okazji 5 lat SDGs.

13 grudnia 2019

Cele Zrównoważonego Rozwoju: PLANETA. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk

Przedstawiamy kolejny tekst z cyklu artykułów mających na celu zainspirowanie firm do zgłaszania swoich działań z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju do 18. edycji Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zakwalifikowanym do raportu praktykom przyporządkowane są wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Udział w raporcie jest bezpłatny.

14 listopada 2019

Ruszyła ogólnopolska rekrutacja do programu Ambasadorów CSR

Wystartował nabór zgłoszeń do 16. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki czekają spotkania i warsztaty z topowymi ekspertami CSR w Polsce, rozwiązywanie biznesowych case’ów oraz możliwość działania na rzecz zmian społecznych poprzez prowadzenie własnych projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zobacz wszystkie wiadomości od CCC »