Adamed Pharma

Adamed Pharma, to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, powstała w 1986 roku. Dzięki własnej myśli intelektualnej, strategii patentowej oraz zaangażowaniu Współpracowników obecnie:

• ma w portfolio ponad 580 produktów, oferowanych w 70 krajach świata,
• produkuje 1,5 mld tabletek rocznie,
• działa w 17 obszarach terapeutycznych,
• zatrudnia ponad 2200 osób w Polsce i za granicą,
• posiada 191 patentów w dziedzinie farmacji,
• ma swoje przedstawicielstwa zagraniczne w 9 krajach – w Hiszpanii, Rosji, Wietnamie, Kazachstanie, Uzbekistanie oraz na Ukrainie, w Czechach i na Słowacji oraz we Włoszech.

Więcej na http://adamed.com.pl/pl

Wartość Adamed Pharma to nie tylko finansowy bilans przychodów, kosztów i inwestycji. Naszą wartość i reputację tworzy również odpowiedzialność, którą kierujemy się wobec społeczeństwa, Współpracowników, otoczenia rynkowego oraz środowiska naturalnego. Dla każdej z tych grup interesariuszy stworzyliśmy zaawansowane i dostosowane do ich potrzeb programy, które składają się na strategię społecznej odpowiedzialności biznesu Adamed Pharma. Ciągle poszukujemy nowych, niestandardowych rozwiązań, które podkreślą wartości i wyjątkowość naszej organizacji. Jesteśmy gotowi do podejmowania wyzwań oraz inicjujemy współpracę wychodzącą poza ramy własnego obszaru działania.

Nasza unikalna wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pozwoliły nam w ostatnich latach prowadzić szereg edukacyjnych kampanii społecznych dotyczących profilaktyki chorób i pielęgnacji zdrowia m.in.:

„Serce na nowo” – podejmuje wyzwanie zwiększenia aktywności społecznej i zawodowej osób z chorobami układu krążenia;
„Odnaleźć siebie” – podkreśla znaczenie wczesnego rozpoznawania zaburzeń psychicznych dla pełnego ich wyleczenia;
• „Głęboki Oddech” – informuje o objawach, przyczynach i skutkach Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP), a także o badaniach profilaktycznych, prowadzących do wczesnego diagnozowania choroby i rozpoczęcia leczenia;

W lipcu 2014 roku utworzona została Fundacja Adamed, aby wspierać działalność badawczo-rozwojową, naukową i oświatową w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Głównym programem przez nią realizowanym jest ADAMED SmartUP.

Zobacz film:

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Na program ADAMED SmartUP składają się dwa elementy: program stypendialny oraz popularyzacja nauki. Program stypendialny przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu wyłonienie tych najzdolniejszych. Do pięciu edycji programu zgłosiło się łącznie blisko 32 000 osób. By wygrać wyjazd na innowacyjny obóz naukowy musieli wykazać się interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, a także zdolnością logicznego myślenia w trakcie nietypowej rekrutacji – gry opartej na alternatywnej rzeczywistości. Nagrodą dla najlepszych uczestników obozu jest program indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendium naukowe.

Osią drugiego elementu programu ADAMED SmartUP – popularyzacji nauki, jest interaktywna platforma internetowa www.adamedsmartup.pl, na której można znaleźć między innymi:

• informacje o tym, dlaczego warto zostać naukowcem,
• wskazówki, gdzie studiować i jak przygotować się do aplikowania na uczelnie wyższe w Polsce i za granicą,
• zaproszenia na bezpłatne warsztaty naukowe odbywające się w całej Polsce,
• wyjątkowe, inspirujące lekcje – filmy popularno-naukowe przygotowane przez wykładowców ADAMED SmartUP. Każda lekcja zawiera scenariusz zajęć pozwalający nauczycielom na rozszerzenie programów szkolnych.

Informacje od Partnera

28 października 2019

Poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursu „Adamed dla Seniora”

Znamy laureatów trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”, w którym pula nagród w tym roku wynosi 20 000 zł. Finansowe granty otrzyma Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, Rzeszowski Dom Kultury oraz Bałucki Ośrodek Kultury. Nagroda Specjalna trafi do Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia.

24 września 2019

Zostań stażystą Uniwersytetu ADAMED SmartUP

Masz 15-19 lat i pasjonujesz się naukami ścisłymi bądź przyrodniczymi? Pomimo młodego wieku marzysz już o zawrotnej karierze naukowej? Nie czekaj i sprawdź swoje umiejętności w ramach programu ADAMED SmartUP. Od początku września możesz zarejestrować się do jego 6. edycji, a od kolejnego miesiąca wziąć udział w grze alternatywnej rzeczywistości, gdzie wcielisz się w rolę młodego stażysty. Na uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie w kilkuetapowym procesie rekrutacji, czeka roczny program konsultacji edukacyjnych oraz stypendia finansowe.

11 września 2019

10 pasjonatów nauki odkryło przepis na osiągnięcie sukcesu jeszcze przed dwudziestką

10 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca 5. edycję programu ADAMED SmartUP, w trakcie której ogłoszonych zostało 10 laureatów nagrody głównej. Przez kolejny rok skorzystają oni ze wsparcia mentorskiego w ramach indywidualnych konsultacji edukacyjnych.

Zobacz wszystkie wiadomości od Grupa Adamed »