3M

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing obecną na polskim rynku od ponad 25 lat. Spółki 3M w Polsce reprezentowane są zarówno przez część sprzedażowo–marketingową w Kajetanach pod Warszawa oraz przez część produkcyjną. W Polsce działają cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, jeden w Rabce i jeden w Janinowie.

W 2013 roku we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M – przestrzeń w której firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania.

Dwa lata później, w 2015 roku, również we Wrocławiu, koncern uruchomił 3M Global Service Center Poland – Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Centrum oferuje wsparcie biznesowe w obszarach: finansowym, księgowym, zakupowym, zarządzania danymi, zarządzania zasobami ludzkimi, obsługi klienta, automatyzacji procesów oraz IT.

Ostatnia inwestycja 3M to Centrum Szkoleniowe 3M we Wrocławiu, w którym klienci mają możliwość testowania rozwiązań i aplikacji 3M.

Obecnie firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka.

3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju. Od 6 lat zdobywa tytułu Solidnego Pracodawcy, a od roku 2016 tytuł najlepszego miejsca pracy – Great Place to Work®.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. W 2015 roku 3M Poland otrzymała odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju, w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością.

Więcej informacji