Miesiąc Różnorodności 2020

26 maja 2020

Odwaga i równowaga, czyli work-life balance po polsku. Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu o tym, jak godzić życie osobiste i zawodowe

Jak skutecznie łączyć życie zawodowe i osobiste? Dlaczego warto, by pracodawcy wspierali w tym swoich pracowników i pracownice? Co jest największym wyzwaniem dla osób opiekujących się bliskimi? Czy rynek pracy jest gotowy na prawdziwy work-life balance? O tym w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydanej w ramach koordynowanej w Polsce przez FOB Karty Różnorodności. 

21 maja 2020

Witamy nowych Sygnatariuszy Karty Różnorodności

Trwa #MiesiącRóżnorodności, a dziś przywitaliśmy nowych Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

19 maja 2020

Kultywujmy radość z małych rzeczy. Rozmowa z reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem

Z okazji nadchodzącej premiery publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu pn. „Odwaga i równowaga, czyli work-life balance po polsku”, w której poruszony zostanie m.in wątek opieki nad dorosłymi osobami zależnymi, z reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem rozmawia Katarzyna Mróz, menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Czytaj wywiad >> Z okazji #MiesiącRóżnorodności zapraszamy także na projekcję filmu „Ja i mój tata”…

19 maja 2020

Aleksander Pietrzak zaprasza na film „Ja i mój tata” #MiesiącRóżnorodności

Z okazji #MiesiącRóżnorodności zapraszamy na projekcję filmu „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który będzie można obejrzeć na naszej stronie do 31 maja. Film powstał w ramach programu Studio Munka „Trzydzieści Minut”.

18 maja 2020

Katarzyna Siemienkiewicz – Jak dyrektywa work-life balance zmieni polski Kodeks pracy?

Nowa unijna dyrektywa, dotycząca równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów, wymusi znaczące zmiany w polskim Kodeksie pracy. Termin na ich uchwalenie upływa 2 sierpnia 2022 roku. Polski parlament musi podjąć decyzję o ostatecznym kształcie rozwiązań wspierających ideę WLB. Czasu pozostało mało, możemy więc oczekiwać żywych dyskusji. Sporna może okazać się kwestia finansowania kosztów proponowanych świadczeń – czy poniosą je pracodawcy, budżet państwa, a może samorządy?

15 maja 2020

Urszula Kostro (Henkel) – Procedury pracy zdalnej

O tym, jak jak zarządzać pracą zdalną zespołu oraz jak motywować pracowników i pracownice mówi Urszula Kostro, Head of Supply Chain Poland & Baltics, Henkel Polska – menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze logistyki, łańcucha dostaw i obsługi klienta w sektorze dóbr szybko zbywalnych. Zarządza z sukcesem dużymi międzynarodowymi zespołami pracowników.

15 maja 2020

Daria Gostkowska (BNP Paribas) – Praca zdalna i transformacja cyfrowa. Lekcja z czasu kryzysu

W sytuacji koronakryzysu większość firm została niejako poddana przymusowemu testowi przejścia do pracy na odległość. O tym, jakie są doświadczenia z tego testu, dotyczące relacji w zespołach, relacji menedżer-zespół, z jakimi trudnościami firmy muszą się zmierzyć oraz jakie wnioski na przyszłość przyniosła obecna sytuacja mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności Daria Gostkowska, dyrektor wykonawcza obszaru zarządzania zasobami ludzkimi w BNP Paribas Bank Polska.

14 maja 2020

Krystian Sutkowski (Henkel) – Motywacja na odległość #MiesiącRóżnorodności

O tym, jak w obecnej sytuacji zadbać o motywację pracowników mówi Krystian Sutkowski, Group Key Account Manager, Laundry & Home Care w firmie Henkel, która jest partnerem #MiesiącRóżnorodności.

14 maja 2020

Katarzyna Śledziewska – Kompetencje przyszłości i rynek pracy w procesie transformacji IA: czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną? #MiesiącRóżnorodności

O tym, czym są kompetencje przyszłości i jak wygląda rynek pracy w procesie transformacji IA oraz o tym, czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności dr hab. Katarzyna Śledziewska, naukowczyni obserwująca zmiany zachodzące w gospodarce globalnej. Współautorka książki „Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat”.

13 maja 2020

Natalia de Barbaro – 5 odkryć z czasu pandemii [podcast] #MiesiącRóżnorodności

O 5 odkryciach czasu pandemii, które być może pozwolą nam lepiej zrozumieć siebie i lepiej żyć mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności Natalia de Barbaro – psycholożka, trenerka. Prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet „Własny Pokój” oraz szkolenia z komunikacji i współpracy dla firmy House of Skills. Czytaj więcej o Miesiącu Różnorodności, który trwa przez cały maj…