Tygodnik Powszechny partnerem medialnym konferencji 19 listopada

17 października 2018

Trwa rejestracja na konferencję „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans” – spotkania organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach Karty Różnorodności i Kongres Różnorodności. Partnerem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Powszechny. Każdy z uczestników listopadowej konferencji otrzyma wydaną z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości – publikację „Polska od nowa”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.

Weź udział w konferencji >>

1 sierpnia do sprzedaży trafiło wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego” – „POLSKA OD NOWA”. Na wydarzenia lat 1918, 1945, 1989, 2004 oraz 2018 patrzą historycy, politycy, pisarze, filozofowie oraz reporterzy. Wszyscy uczestnicy konferencji 19 listopada otrzymają egzemplarz wydawnictwa.

Michał Okoński, redaktor wydań specjalnych, redaktor wydania „Polska od nowa”:

– Przeglądanie archiwalnych roczników „Tygodnika” jest doświadczeniem niezwykłym. To nie tylko czytanie historii – to słuchanie historii, która sama do nas mówi. I pyta o teraźniejszość. (…) To nie jest tylko opowieść o roku 1918. Wybierając teksty do tego wydania, szukaliśmy przede wszystkim takich, które – nawet jeśli mówiły o historii – zachowały aktualność. I które uczyły współpracy ponad podziałami, szacunku dla siebie nawzajem i dla najróżniejszych wizji ojczyzny. Zapraszam do lektury. Sami Państwo zobaczycie, jak bardzo nie jest to antologia tekstów historycznych.

Publikacja składa się z kilku części. Jedna z nich, zatytułowana „Polska jest kobietą”, mówi o roli tych, które historia często pomija. To dzięki mocy i niezłomności opisanych w tej części kobiet stanowienie Niepodległej mogło stać się faktem.

Wydanie specjalne to wybór najlepszych tekstów z ponad 70-letniej historii „TP”, poświęconych niepodległości, wolności i ojczyźnie.

Wśród autorów są: ks. Adam Boniecki, Stefan Kisielewski, Władysław Bartoszewski, Józefa Hennelowa, ks. Józef Tischner, Stefan Wilkanowicz, Jerzy Turowicz, Ryszard Koziołek, Jacek Majchrowski, Eugeniusz Kwiatkowski, Władysław Stróżewski, Marek Edelman, Bartłomiej Sienkiewicz, Magdalena Tulli i inni.

źródło: informacja własna, materiały prasowe Tygodnika Powszechnego