Ruszyła rejestracja na V Ogólnopolski Dzień Różnorodności

26 kwietnia 2018

Ruszyła rejestracja na Ogólnopolski Dzień Różnorodności – najważniejsze doroczne wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu poświęcone zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy. W programie konferencji, realizowanej w ramach projektu Karta Różnorodności, przewidziano spotkania ze specjalistami, panele dyskusyjne, prezentacje dobrych praktyk firm oraz serię warsztatów poświęconych tym razem m.in. zatrudnianiu migrantów, społeczności LGBT w pracy czy dobrej współpracy kobiet i mężczyzn.

Tegoroczny V Ogólnopolski Dzień  Różnorodności (ODR), realizowany w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK i firmą Siemens, odbędzie się pod hasłem „1918 – 2018 Od praw wyborczych kobiet do równych szans dla każdego”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na www.odpowiedzialnybiznes.pl/odr2018. Liczba miejsc ograniczona.

„1918 – 2018 Od praw wyborczych kobiet do równych szans dla każdego”

V Ogólnopolski Dzień Różnorodności

24 maja, godz. 9.00 – 17:00

Bank Zachodni WBK Centrum Relacyjne

Zarejestruj swój udział >>

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności wspieranego przez firmę Orange. Celem projektu, jak i majowego wydarzenia, jest upowszechnianie i przybliżanie pracodawcom idei zarządzania różnorodnością, a także pokazanie konkretnych przykładów i rozwiązań umożliwiających rozpoczęcie działań z tego zakresu. W tym roku wyjściem do dyskusji na temat wyrównywania szans osób narażonych na dyskryminachę w miejscu pracy, będzie 100 lecie uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych.

W tym roku zaproszenie do dyskusji przyjęli m.in. Zuzanna Skalska, analityczka trendów, Danuta Przywara, prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prof. Katarzyna Śledziewska badaczka gospodarki cyfrowej,  dr Jędrzej Niklas badający algorytmy decyzyjne, Agnieszka Kramm, prezeska Fundacji Miejsce Kobiet, Jacek Jakubowski, psycholog i trener biznesu, inicjator pierwszego Festiwalu Empatii, Krystian Hanke, dziennikarz radiowej Trójki prowadzący Projekt Tata 3.0 oraz przedstawiciele firm i samorządów, dla których ważne są kwestie równości szans w miejscu pracy.

Na gości spotkania czeka także część praktyczna, w ramach której odbędzie się 5 warsztatów, tym razem poświęconych społeczności LGBT w miejscu pracy, zatrudnianiu migrantów, sytuacji osób z niepełnosprawnościami, integracyjnemu przywództwu i oczywiście pierwszym krokom we wprowadzaniu zarządzania różnorodnością. Konferencję poprowadzi Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka telewizji TVN24.

Dokładny program IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, informacje o lokalizacji, gościach oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie i warsztaty znajdują się na stronie wydarzenia TUTAJ. 

W programie:

I blok: Równość czy różnorodność – Kto, za ile i na jakiej pozycji w hierarchii pracuje w Polsce
II blok: Role zawodowe, a role w życiu prywatnym
III blok: Różnorodność i równość szans w polskim prawie pracy
IV blok: Nowe technologie i sztuczna inteligencja – Gwarancja braku dyskryminacji?

Warsztaty:

  • Karta Różnorodności – od czego zacząć?
  • Integracyjne przywództwo – synergia żeńskiej i męskiej energii w biznesie
  • Zmień perspektywę – warsztaty, które na moment pozwolą wczuć się w sytuację osób z niepełnosprawnościami
  • Społeczności LGBT w miejscu pracy – od czego zacząć?
  • Zatrudnianie migrantów – warsztat dla biznesu

 Poznaj pełny program konferencji i warsztatów >>                                                                                                                                 

Patron honorowy Karty Różnorodności: Rzecznik Praw Obywatelskich

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

Partnerzy spotkania: Bank Zachodni WBK, Siemens

 

źródło: informacja własna