Przegląd najlepszych praktyk wspierających różnorodność w organizacjach podczas Konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet”

8 listopada 2018

Konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” jest – obok Forum Odpowiedzialnego Biznesu – organizowana przez Kongres Różnorodności, a zatem nie mogło na niej zabraknąć przeglądu „Praktycy o Różnorodności” – dobrze znanego i docenianego przez publiczność elementu Kongresu.Podczas 1,5-godzinnej sesji (12:30-14:00) zostaną zaprezentowane najciekawsze praktyki z zakresu zarządzania różnorodnością i działań inkluzyjnych w firmach i organizacjach w 2018 roku.

Blok poświęcony przeglądowi poprowadzi Paweł Niziński, wydawca platformy BE.NAVIGATOR, który z zaproszonymi gośćmi porozmawia o doświadczeniach w prowadzeniu działań otwierających organizacje i społeczeństwo na różnorodność.

Wśród zaproszonych organizacji znajdą się: 

  • Portal  Newsmavens.com – pierwszy europejski serwis dziennikarski tworzony wyłącznie przez kobiety – nie tylko dla kobiet. Serwis tworzy 15 dziennikarek z 12 mediów, m in. irlandzkiego „The Irish Times”, austriackiego „Der Standard”, słowackiego „Dennika N” oraz włoskiego „MicroMega”. Wybierają one najciekawsze i najważniejsze teksty z mediów newsowych w Europie, a następnie opisują je na nowym serwisie w języku angielskim.
  • Fundacja Miejsce Kobiet – na co dzień tworząca przestrzeń służącą wsparciu i samorealizacji kobiet. Fundacja prowadzi między innymi projekt aktywizacji zawodowej dla kobiet „W drodze do pracy” skierowany do kobiet, które przez dłuższy czas pozostają bez pracy.
  • Fundacja Ocalenie, która działa na rzecz edukacji i aktywizacji zawodowej młodych uchodźczyń i uchodźców, a także wspiera migrantów i migrantki w integracji oraz indywidualnym rozwoju.  Organizacja od 18 lat działa na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego.
  • Pirs Creative Lab – firma wprowadzająca rozwiązania zmieniające świat na lepszy dla osób, które borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Korzysta przy tym z nowatorskich urządzeń elektronicznych oraz nowoczesnych oprogramowań. Firma nie tylko tworząca rozwiązania dla niepełnosprawnych, ale również założona przez osobę niewidomą.
  • Leżę i Pracuję to pierwsza agencja marketingowa, która powstała po to, by dać pracę osobom sparaliżowanym. Osoby niepełnosprawne pod okiem ekspertów uczą się świadczenia usług marketingowych, np. obsługi mediów społecznościowych, projektowania graficznego czy tworzenia stron internetowych

Konferencję „100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” a jednocześnie przegląd „Praktycy o różnorodności” oglądać będzie można na żywo na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Facebooku. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

100 lat praw wyborczych kobiet

W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze.  Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności organizują konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.

Konferencja będzie podsumowywać wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili przyznania kobietom praw wyborczych. Zaproszeni goście i eksperci przyjrzą się temu, jak sytuacja kobiet na rynku pracy wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla ich rozwoju , nie tylko zawodowego, ale i osobistego w najbliższej przyszłości w Polsce. Pokazane zostanie także, że równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach i aspirujących do zarządów i rad Nadzorczych.

Ważną częścią spotkania będzie także prezentacja najciekawszych polskich praktyk dotyczących zarządzania różnorodnością w miejscu pracy, czyli przegląd PRAKTYCY O RÓŻNORODNOŚCI, tradycyjny punkt programu Kongresu Różnorodności.

Partnerzy i patroni

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz Kongres Różnorodności

Partner tytularny konferencji: Henkel Polska

Partnerzy konferencji: Siemens Polska, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

Patroni honorowi: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Częstochowy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska, Prezydent m. st. Warszawy, Prezydent Wrocławia

Patroni: Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, PRoto.pl, BETTER, Personel Plus, Business Insider

źródło: informacja własna