Karta Różnorodności

15.04.2019

Urząd Miejski w Koszalinie Sygnatariuszem Karty Różnorodności

13 kwietnia, podczas 7. Regionalnego Kongresu Kobiet, Urząd Miejski w Koszalinie podpisał Kartę Różnorodności.
15.04.2019

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dołącza do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności

15 kwietnia 2019 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w Urzędzie Marszałkowskim podpisał – w obecności Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Kartę Różnorodności.
15.04.2019

Dominika Bettman o polityce różnorodności w Siemens Polska

Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podczas konferencji „Ring the Bell for Gender Equality” powiedziała o tym, jak w firmie Siemens realizowana jest polityka różnorodności. W swojej wypowiedzi Dominika Bettman odpowiedziała m.in. na pytania dotyczące tego, czy standardy etyczne mogą realnie wpływać na zachowanie organizacji oraz jak w Siemensie, sygnatariusze Karty Różnorodności,...
12.04.2019

Jak firmy mogą skorzystać z unijnej dyrektywy dotyczącej work-life balance?

Unijna dyrektywa w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów ustanawia nowe lub poszerza dotychczas obowiązujące zapisy dotyczące urlopu rodzicielskiego, ojcowskiego i opiekuńczego. Ma także związek z dostępem pracowników/ek do korzystania z elastycznych warunków pracy. 
11.04.2019

Społecznie odpowiedzialna „Równa Firma” wybrana

9 kwietnia w Szczecinie, pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego po raz 7. docenili zachodniopomorskie firmy, działające w duchu społecznej odpowiedzialności. Plebiscyt Równa Firma był połączony z wyróżnieniem najlepszych w regionie menedżerów. Plebiscyt był objęty patronatem Karty Różnorodności. – Jestem bardzo zaskoczona, w ogóle nie spodziewałam się wygranej – mówiła Monika...
02.04.2019

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorczość kobiet

Do 28 kwietnia trwa nabór do udziału w Santander W50 - międzynarodowym projekcie mentorskim skierowanym do doświadczonych menedżerek i specjalistek organizowanym przez Grupę Santander.
29.03.2019

Odpowiedzialny biznes rośnie w tempie 30 proc. Premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

Po raz 17. ukazał się największy w Polsce przegląd CSR – Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tegorocznej odsłonie publikacji zarówno pod kątem liczby zgłoszonych praktyk, jak i liczby firm nastąpił wzrost na poziomie 30 proc. To jednocześnie kolejny rekord w wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie, którego premiera miała miejsce 28 marca...
21.03.2019

#jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci

Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki, ale stoi za nim stosunkowo niewielka grupa sprawców – zaledwie 5,1% nastolatków. Fundacja Orange rozpoczyna kampanię społeczną #jestnaswiecej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona...
21.03.2019

Filmy z audiodeskrypcją na festiwalu Millennium Docs Against Gravity

W ramach tegorocznej, 16. już edycji Millennium Docs Against Gravity, Bank Millennium, sygnatariusz Karty Różnorodności, przygotuje audiodeskrypcję do wybranych filmów, które będzie można zobaczyć w Warszawie i we Wrocławiu. Festiwal w tych miastach odbędzie się w dniach 10-19 maja 2019 roku.
08.03.2019

Badanie sygnatariuszy Karty Różnorodności

19 marca rozpocznie się badanie Sygnatariuszy Karty Różnorodności, realizowane metodą CATI (wywiady telefoniczne) i CAWI (ankieta internetowa). 
08.03.2019

Jak zmierzyć poziom zaawansowania firmy w zarządzaniu różnorodnością? Do 31 lipca zgłoszenia do Diversity&Inclusion Rating

Zespół Sustainability Consulting Deloitte Polska wraz z zespołem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce przygotował usługę pozwalającą na mierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze Diversity&Inclusion. Podstawą do stworzenia narzędzia były doświadczenia i metodyki polskie i międzynarodowe.
08.03.2019

#TyDzieńKobiet w Karcie Różnorodności – cykl wywiadów na Dzień Kobiet

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet przygotowaliśmy cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami konferencji "100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój - perspektywa równych szans". 
08.03.2019

Częstochowa dostępna dla osób z niepełnosprawnością

Częstochowa została wysoko oceniona w niezależnym raporcie z monitoringu dostępności usług samorządowych dla osób z niepełnosprawnościami. UM Częstochowy jest Sygnatariuszem Karty Różnorodności.
08.03.2019

Rafał Woś – „Czy to jest kraj dla pracujących kobiet?” [WIDEO]

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w mediach Karty Różnorodności trwa #TydzieńKobiet – cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”. Materiały zamieszczamy na Facebooku Karty Różnorodności. O tym, czy Polska to kraj dla pracujących kobiet, rozmawiamy z Rafałem Wosiem, dziennikarzem, publicystą ekonomicznym. Podsumowanie...
08.03.2019

Kobiety na rynku pracy. Nestlé walczy o równouprawnienie płci

Według danych z raportu GUS „Kobiety i mężczyźni na rynku pracy”, na koniec 2017 r. w Polsce, odsetek pracujących kobiet był o 17% niższy od mężczyzn. Mężczyźni częściej są wyższymi urzędnikami i zajmują stanowiska kierownicze. Jednak, jak czytamy w raporcie, wynagrodzenie kobiet w tej grupie zawodowej jest o 26% niższe. Oznacza to, że kobiety za tę samą pracę otrzymują mniej pieniędzy. Dlatego wartościowe są wszelkie działania podejmowane przez firmy zmierzające do zrównania statusu płci oraz zapewnienia równych płac za taką samą pracę.